15.+16.11.2008 Mezinárodní výstava psů PRAHA  15th + 16th November 2008 International show PRAGUE

Všechny fotografie ze SOBOTY naleznete ZDE All photos from SATURDAY you can see HERE

Všechny fotografie z NEDĚLE naleznete ZDE All photos from SUNDAY you can see HERE

Poslední letošní výstava v Čechách si získala přívlastek největší výstava letošního roku. Protože s počtem 4702 přihlášených psů předběhla i únorové Brno! Posuzovalo 64 rozhodčích z 12 zemí! Jako pokaždé měla pražská výstava své plusy a mínusy... Velké kruhy, plně potažené kobercem, takže každý pes má skvělý prostor pro pohyb. Mnoho prostoru tu mají také vystavovatelé, pro které je připraveno nesčetné množství prodejních stánků, které byly tentokrát umístěné uvnitř:-) Krásné poháry pro vítěze závěrečných soutěží a ceny pro 5míst v každé soutěží! Pořádání klubových výstav zároveň s mezinárodkou, takže za jeden víkend a jednu přípravu psa je možné získat 2 tituly. Zajímaví rozhodčí a často specialisté na dané plemeno - to vše jistě patří k těm kladným stránkám. Pár záporných se ale stále najde... no, kde ne?! Výstava v půlce listopadu by jistě stála za to, aby se trochu více zatopilo! Zápis výsledků do průkazu původu v kruhu jen zdržuje rozhodčí při práci. V závěrečných soutěžích opět chyběla soutěž pro juniory, o štěňatech ani nemluvím. Dvě pražské výstavy byly tento rok jediné z českých výstav, které soutěž BIS junior nepořádalo!!! Stále chybí přípravný kruh, takže zahraniční rozhodčí, kteří si psy chtějí prohlédnout, se musí prodírat davem lidí stojících ve vchodu do kruhu, který zároveň slouží jako východ, takže tam není k hnutí. Přesto ale má tato výstava své kouzlo a my sem jezdíme rádi:-)

Sobota Saturday

Na první výstavní den jsme se vydaly jen já a mamka. Toník se teprve vracel z práce a zamířil rovnou domů. S námi jela modrá parta aussíků, z naháčků - Terrinka na bonitaci pořádanou při klubové výstavě, můj svěřenec Nio na svou první výstavu, a naše nová šicí slečna Olinka. Ráno jsme dorazily před 7 hodinou a než jsme vyložily věci z auta, byl vstup dovnitř volný a bez fronty:-) díky přehledné mapce na zadní straně katalogu jsme snadno našly náš kruh a ubytovaly pejsky. Protože posuzování australáčků a naháčků na klubovce začínalo zároveň, svěřila jsem Nia Martinovi, který vybojoval super 2.místo mezi 4 štěňátky a krásný posudek! Marti, moc díky za pomoc!!! Terrinka šla na řadu jako úplně poslední, takže jsem se mohla v klidu věnovat aussíkům. Ty posuzoval pan Milan Krinke, každého psa si důkladně prohlížel a dlouho se rozhodoval o vítězi v dané třídě. Svůj názor na každého psa pak řekl divákům nahlas, vyzdvihl klady psa a našel i jeho "mouchy". Diváci si tak mohli udělat obrázek, proč se vždy tak či onak rozhodl. Jsme moc rádi za všechny výsledky našich psů, protože jsou skvělé, a moc děkujeme panu rozhodčímu!!!
Po australáčcích ještě rozhodčí posuzoval honácké psy, kde jsem pomohla kamarádce Báře vystavit její fenku Aussi. Poprvé byla Aussi přihlášená do dospělé třídy. Získaly jsme nejprve ve třídě otevřené CAC ze 3 fen a pak i titul res.CACIB! Pak jsme všechny naše věci přestěhovaly do vedlejší haly k závěrečnému kruhu a já šla s Terri na klubovku. Ve třídě šampionů fen jsme byly 2. Terrinka neměla svůj den a tak se jí nechtělo moc běhat. Velice přísný rozhodčí Tino Pehar, který zadal nesčetně známek VD a D a to dokonce i multišampionkám, upřednostňoval malá zvířata a vše nad 29 bylo BIG. Jak jsme se nasmáli posudku ... very very very very big female... :-) který naštěstí nebyl náš! Nám dal známku V2 bez titulu za fenou V1 rovněž bez titulu. Fajn, splněno - protože Terri nepotřebovala z této výstavy nic než V nebo VD pro chovnost. Zbývalo jen vystát frontu na bonitaci, kterou dělala paní rozhodčí Zdena Jílková. Vše proběhlo na jedničku a od tohoto dne je Terri chovná!:-) Ještě jsem sledovala závěrečné soutěže, protože jsem věnovala ceny pro vítěze. Opět krásné hodiny pro BOB obě varianty číňánků, rovněž pohár pro ně a pro BIS další pohár. Byl kolem toho trochu zmatek, tak sem raději za kruhem "dohlížela" zda se moje ceny správně rozdělí:-) Vše proběhlo v pořádku a titul B I S získal můj favorit Oliver Modrý Květ "Renda", který ohromil nejen rozhodčího Pehara, který posuzoval puffáky, ale i Hanse van den Berga z Holandska, který měl favorita mezi nahatými :-)  Kompletní výsledky najdete na 
www.nahaci.cz.
Když jsem se vrátila do haly k závěrečkám, tak právě začínaly. Předvedla jsem náš pár Rocka a Skyppy, ale zůstali jsme ve velkém množství krásných párů bez povšimnutí. Vynahradil to za chvíli na to Rock, který získal titul B I G! Letos již po 4. získal titul BIG a vždy od zahraničního rozhodčího! O titul BOD nastoupilo 7 krásných jedinců... jako vítěze vybral pan Miroslav Václavík krásnou fenu Amerického kokršpaněla!:-)
Domů jsme se dostaly před 8 hodinou a čekalo nás krmení a hlavně koupání na neděli.......

Všechny fotografie ze SOBOTY naleznete ZDE All photos from SATURDAY you can see HERE

AUSTRALSKÝ OVČÁK Australian shepherd
rozhodčí judge Milan Krinke CZ, přihlášeno entry 21jedinců

Kompletní výsledky, foto a mnoho info o AUO naleznete na Databázi australských ovčáků
 

PSI MALES
třída dorostu  puppy class

Velmi nadějný 1 Very promissing 1
EXCELLENT WEIHAIWEI Bohemia Acro

---
Velmi nadějný 2 Very promissing 2
ATREI MAY z Podhajské obory
-------------------------------------
třída mladých  junior class

Velmi dobrý 1 Very good 1
DARNY Ganden Monge
---
Velmi dobrý 2 Very good 2
Silver Dream Aussie´s KRAZY KRIZZY
------------------------
mezitřída  intermedial class

Výborný 1, CAC, res.CACIB Exellent 1, CAC, res.CACIB
DAY BY DAY LADY Puella Fera
---
Výborný 2, res.CAC Exellent 2, res.CAC
Jch.Prosto Chudo KNICK – KNACK ACRO ALKE „Spot“
(Multich. Sunshine Shanti Shallow Rivers + Ch.Shallow River´s Wacahkos Anacree)

------------------------
třída otevřená  open class

Výborný 1, CAC Exellent 1, CAC
Ch.Shoreland´s SMART HOBBIT WILLIE
---
Výborný 2, res.CAC Exellent 2, res.CAC
MultiCh.BEST FOR GREAT LADY Bohemia Acro

------------------------
třída šampionů champion class

Výborný 1, CAC, CACIB, BOB, BIG!!! Excellent 1, CAC, CACIB, BOB, BIG!!!
MultiCh.Sunshine SHANTI SHALLOW RIVERS

------------------------
FENY
FEMALES
třída štěňat  baby class

Velmi nadějný 1 Very promissing 1
DOUBLE QUICK WICKY Svěží vítr
------------------------
třída dorostu puppy class

Velmi nadějný 1 Very promissing 1
Thornapple PREMONITION
---
Nadějný 2 Promissing 2
AUDREY MAY z Podhajské obory
------------------------
třída mladých  junior class

Výborný 1 CAJC Excellent 1, Junior winner
Hearthside HAPPY MESSAGE
------------------------
mezitřída  intermedial class

Výborný 1, CAC Exellent 1, CAC
Jch.Prosto Chudo KEEP SECRET ACRO „Skyppy“
(Multich. Sunshine Shanti Shallow Rivers + Ch.Shallow River´s Wacahkos Anacree)

---
Výborný 2 Exellent 2
Silver Dream Aussie´s JEANS BLUE
------------------------
třída otevřená  open class

Výborný 1, CAC, res.CACIB Exellent 1, CAC, res.CACIB
DAIQUIRI QUENSSY od Diamantové řeky
---
Výborný 2, res.CAC Exellent 2, res.CAC
CARAMEL KESSES COOKIE of Crystal Lake
---
Velmi dobrý 3 Very good 3
AROSSE Ganden Monge
------------------------
třída šampionů champion class

Výborný 1 CAC, CACIB  Excellent 1, CAC, CACIB
MultiCh.Shallow River´s WAHE HULI TEPA ACRO

------------------------
o BOB

Moc děkujeme panu rozhodčímu za všechny skvělé výsledky pro naše psy!

Závěrečné soutěže final competetions

FCI 1

Posuzoval zahraniční rozhodčí a Rock zvítězil ..... ! Děkujeme panu rozhodčímu!
------------------------
B O D

7 překrásných jedinců, zvítězit mohl jen jeden a byla to fena Amerického kokršpaněla

Všechny fotografie ze SOBOTY naleznete ZDE All photos from SATURDAY you can see HERE

Neděle
Sunday

Druhý den jsme už vyrazili všichni :-) Ve stejnou dobu jsme vyjížděli a ve stejnou dobu jsme dorazili na výstavu:-) Šicu posuzoval pan Bouček a začínali jsme hned ráno. Jednoznačně nejpočetnější byla třída mladých psů - 7! Z nich zvítězil jednoznačně nejlepší Lukášek a dokončil tak Českého i Klubového junior šampiona:-) pak jsme bojovali se Samíkem v mezitřídě, kde jsme byli 4! Pan rozhodčí nás několikrát prověřil v pohybu i v postoji a pak nechal Samíka vyhrát:-) V otevřené měl jasno hned. Po posouzení všech 5 psů postavil na první místo syna našeho Atlanty Candyho a tam už ho nechal! V šampionech bylo jasno také poměrně rychle. Po veteránovi se běhalo o CACIB! A Samík si ho také vyběhal:-))))))), protože zatímco ostatní konkurenti oběhli jedno kolečko, my jsme zvládli dvě:-) V mladých se předvedla naše Olinka. První část posuzování krásně nosila ocásek, ale pak se někdo postaral o pěknou ránu za kruhem a bylo po ocásku. Nevadí, my to dopilujeme a rozhodně to není poslední Olinky výstava:-) Pan rozhodčí řekl, že je škoda ocásku, protože když nastoupila, neměla konkurenci! V mezitřídě opět jedna fenka, zato v otevřené 4! Queeni potřebovala poslední CAC na dokončení šampiona, a protože posledních pár týdnů strávila u nás, předváděla jsem ji já! Jednoznačně CAC získala a mohlo se začít slavit... to jsme ovšem netušili, že to není konec! Po jedné šampionce a dvou veteránkách se běhalo o CACIB a i ten Queeni získala:-) o BOB ji pomohl předvést Martin, protože já jsem běhala se Samem. Po jednom společném kolečku pan rozhodčí poděkoval oběma mladým jedincům a ve hře zůstal Sam, Queeni a veteránka Vanity! Znovu pohyb, na stůl... pak sólo kolečko pro Martina a Queeni a BOB byl jejich!!!!!
Chvilka volna a pak hned vystavování mých chlupatých holčiček:-) Puffy posuzoval pan Goran Bodegard ze Švédska. V otevřené nás nastoupilo 7!!! Posuzování šlo rychle, ale vše pan rozhodčí důkladně prohlédl a nadiktoval dlouhý posudek. Pak srovnal feny do pořadí - nás s Terri na druhé místo. Po jednom společném kolečku nás ale přehodil na první:-) a ještě pohyb a CAC je náš!!! Ze 7 fen získaly 4 známku V a zbylé 3 D!!! Střídání holek a nastupuje Kiki. Kdo ji neviděl běhat v Brně, valil oči. Kikinka je opět ve formě a ocásek má jako dřív až za uchem :-) Jedna přihlášená fena nenastoupila, takže jsme bojovaly jen 2! Moc jsem si přála alespoň res.CAC na dokončení šampiona. Pan rozhodčí mě ale překvapil, když mě nechal vyhrát i tuto třídu a Kikince dal CAC:-) Kiki se stala Českou šampionkou:-))))))) o CACIB mi pomohl s předvedením Terrinky Martin Bastl. Pan rozhodčí si ale titil CACIB i res. vybral mezi nahatými fenkami. Pro mnohé překvapivě zadal CACIB nevýrazné fence z mezitřídy. V soutěži o BOB sem Martinovi pomoc vrátila v podobě předvedení jeho úžasné veteránky a on bojoval se svým CACIBovým Rendou:-) rozhodčí si ale jednoznačně vybral do užšího výběru HA mladého psa a CACIB fenu, která po chvíli BOB získala!
Pak jen dlouhé čekání na závěrečné soutěže v obrovské zimě:-( ale vyplatilo se... FCI 9 měl posuzovat pan Tino Pehar z Chorvatska, ale těsně před nástupem do kruhu nás komentátorka překvapila, když pozvala pana Petra Řehánka. Ten umístil Queeni na krásné 2.místo mezi mnoha krásnými psy! O titul BOD bylo celkem rychle jasno, lvíček, který nás s Queeni porazil, byl jednoznačně nejlepší:-) o B I S se pan Goran Bodegard trochu zapotil, řekla bych, ale nakonec vybral sobotní vítězku - Americkou kokřici, které jsme fandili:-)

Všechny fotografie z NEDĚLE naleznete ZDE All photos from SUNDAY you can see HERE

SHIH TZU
rozhodčí judge František Bouček CZ, přihlášeno entry 35jedinců

PSI MALES
třída dorostu puppy class

Velmi nadějná  1 Very promissing 1
GREAT LUCKY BOY Sylvadog Bohemia
------------------------
třída mladých  young class

Výborný 1 CAJC, dokončen Český a Klubový Junior šampion Excellent 1, Junior winner, finished Czech and Club Junior champion
Saffron Sherhy WELCOME
(Ch.Large Success Bohemia Acro + Ich.Extaze Bohemia Acro)
---
Výborný 2
Excellent 2
Logya Lopeun - CHANG´YE
---
Výborný 3 Excellent 3
ALFRÉD z Ivafre
---
Výborný 4 Excellent 4
BAMBOO z Ivafre
---
Výborný  Excellent
RICCO z Kraje mlh
---
Výborný  Excellent
BELTINE od Šumavské brány
---
Velmi dobrý  Very good
UWHAREE Premium Bohemia
------------------------
mezitřída  intermedial class

Výborný 1, CAC, CACIB Excellent 1, CAC, CACIB
MultiCh.Saffron Sherhy O.K.STARS ACRO

---
Výborný 2, res.CAC Exellent 2, res.CAC
Jch.DANISH PRINCE Roy´s Sun
---
Výborný 3 Excellent 3
Jch.ONE THE BEST Iveko-Dog
(Wenrick´s Mover and Shaker + Ch.Chocolate Kiss Bohemia Acro)
----
Velmi dobrý 4 Very good 4
AMOR Magic Moravia
------------------------
třída otevřená  open class

Výborný 1, CAC Exellent 1, CAC
I WANT CANDY Premium Bohemia
(Ch.Atlanta From Audrey´s paradis + Boom-Bon Bag)
---
Výborný 2, res.CAC Exellent 2, res.CAC
Ch.LEE-KUNG-ATREI Kirabzer
(Pure Red Gold Bohemia Acro +  Faidra Kirabzer)
----
Výborný 3 Excellent 3
Jch.ROLL THE BALL Premium Bohemia
(Plan´N´Win Premium Bohemia +  Top Premium Bohemia Acro)
---
Výborný 4 Excellent 4
ARCHIBALD od Šumavské brány
-----
Velmi dobrý  Very good
ANDVARI Ornamentum Bohemia
------------------------
Třída šampionů Champion class

Výborný 1, CAC, res.CACIB Ex.1,CAC, res.CACIB
Ch.VONG-KONG Shah Abbas
-----
Výborný 2, res.CAC Ex.2,res.CAC
Ch. Star-Fighter´s STREETS OF FIRE
---
Velmi dobrý 3  Very good  3
Ch.GEMBLER z Kraje mlh
------------------------
třída veteránů veteran class

Výborná 1  Excellent 1
Ch.SOCRATES Paprsek Tibetu
------------------------
psi o CACIB
CACIB competetion males

------------------------
FENY
FEMALES
třída dorostu puppy class

Velmi nadějná  1 Very promissing 1
ALISON Lenshi
------------------------
Třída mladých Young class

Výborný 1, CAJC Excell. 1, Young winner
BAJLA J.Jantar Moravy
---
Výborný 2 Excellent 2
BEEZIE od Šumavské brány
-----
Výborný 3 Excellent 3
Saffron Sherhy WHO IS WHO
(Ch.Large Success Bohemia Acro + Ich.Extaze Bohemia Acro)

-----
Velmi dobrý 4 Very good 4
ELLA Born to Success
------------------------
mezitřída  intermedial class

Výborný 1, CAC Excellent 1, CAC
CHO OJU Čo oju
------------------------
třída otevřená  open class

Výborný 1, CAC, CACIB, BOB, res.BIG a dokončen Český šampion Ex.1,CAC, CACIB, BOB, res.BIG and finished Czech champion
Jch.QUEENIE ROSE Premium Bohemia

---
Výborný 2, res.CAC Exellent 2, res.CAC
ULI FANTAZIA z Ivafre
---
Výborný 3 Excellent 3
Ch.AMY YOUNG LADY Jantar Moravy
---
Velmi dobrý 4 Very good 4
ROZÁRKA z Ivafre
------------------------
třída šampionů champion class

Výborný 1, CAC, res.CACIB Excellent 1, CAC, res.CACIB
Ch.NOBLESA OF AMOR Iveko-Dog
(Ch.Amor Imperial Bohemia + Ch.Chocolate Kiss Bohemia Acro)
------------------------
Třída veteránů Veteran Class

Výborná 1, Nejlepší veterán, BIS veterán fena 3 Excellent 1, Best veteran, BIS veteran female 3rd
Ich.VANITY Bohemia Acro

---
Výborný 2
Excellent 2
Ich.AGAPÉ Čo Oju
------------------------
feny o CACIB
CACIB competetion females

------------------------
BOB

Děkuji Martinovi za pomoc při předvedení Queeni:-) a panu rozhodčímu za úžasné výsledky našich psů! Je vidět, že když posuzuje specialista na plemeno, který posuzuje šicu jedenkrát do roka a neví, kdo, co a nač potřebuje, vítězí opravdu ti nejlepší! U Sama to byl jeho bezkonkurenční pohyb, a Queeni zvítězila pro krásnou stavbu těla, dlouhý krk a také vydatný pohyb! V užším výběru o BOB byla ještě veteránka, která ve svých čerstvých 10letech vypadá stále perfektně.

Čínský chocholatý pes osrstěný Chinese Crested Dog powder puff
rozhodčí judge Bodegärd Goran S, přihlášeno entry 46jedinců!!!!!!!

Feny třída otevřená Females Open class (7)

Výborný 1, CAC Exellent 1, CAC
 Ch.Zholesk ANGEL STARS ACRO

------------------------
Feny třída šampionů
Females Champion class (2)

Výborný 1, CAC a dokončen Český šampion Exellent 1, CAC and finished Czech champion
Ch.KEY FOR ACRO z Haliparku

kompletní výsledky na www.nahaci.cz

Závěrečné soutěže
final competetions

BIS veterán fena

Ich.Vanity Bohemia Acro získala krásné 3.místo!
------------------------
FCI 9

Queenie a skvělé res.BIG za krásným lvíčkem, který získal také .....
--------------------
... B O D

jednoznačný vítěz Lvíček!
--------------------
B I S

Překrásná kokřice uchvátila svým pohybem!!!

A závěrem... úspěchy jsou odměnou za veškerou dřinu - v pátek vykoupat psy a vodu vynášet v lavoru ven, neboť nám zlobí odpad! Spát 4 hodiny. Celý den mrznout na výstavě. Večer domů, koupat další psy a opět stejné story s odpadem. Spát pár hodin a zase na výstavu. Celý den na nohou v zimě... takže, stačí se jen trochu věnovat svým věcem a hlavně svým psům namísto shánění drbů a pomlouváním druhých a úspěch se dostaví sám :-)))))))))))))))))))))))))))))))
Úspěchy našich přátel nejen z této výstavy najdete na  www.pibaro.com
www.tender-flash.com, www.nahaci.czwww.of-darkness.com, www.stafordi.com, www.toklaramas.com, www.klucishih-tzu.com, www.provocativo.netwww.fallcat.net