15.+16.8.2009 DuoDanube Bratislava 15th + 16th August 2009 DuoDanube Bratislava

FOTOGALERIE SOBOTA 15.8.2009 PHOTOS FROM SATURDAY      +       FOTOGALERIE NEDĚLE 16.8.2009 PHOTOS FROM SUNDAY

Další báječný a úspěšný víkend je za námi... letos již po druhé (a rozhodně ne naposledy) jsme se vypravili na výstaviště Incheba v Bratislavě. Tentokrát na další dvě mezinárodní výstavy, kdy první, v pořadí 31. mezinárodní výstava přivítala 1902 psů a fen, a druhá 1766, které oba dny posuzovalo na tři desítky rozhodčích ze Slovenska, Čech, Francie, Ruska, Polska, Chorvatska, Rumunska, Maďarska, Portugalska, Holandska, Itálie, Švédska a Německa!!! Což našim východním sousedům můžeme opět jen závidět! Konkurence byla oproti květnovým CACIBovkám ještě o něco silnější, což se týkalo i našich plemen. Naši pejskové přesto náramně uspěli a my se moc radovali!!! Vypravila jsem se opět s Martínkem, jehož reportáž najdete brzy na webu www.fallcat.net. Auto tentokrát výjimečně nepraskalo ve švech, protože jeli "jen" australáci Emil a Drak, šicáci Samík a Endík a na kukačku nový naháč Dave.
V pátek vše tradičně vykoupat, naložit a připravit a do toho jsme ještě zvládli malou rodinnou oslavu narozenin našeho Toníka, jak jinak než grilovačkou :-) ... to, že budeme oslavovat i když se vrátíme,jsme opravdu netušili...

Sobota 15.8.2009 Saturday

FOTOGALERIE SOBOTA 15.8.2009 PHOTOS FROM SATURDAY

Přesný jako švýcarské hodinky dojel Martin v 7 hodin na výstaviště. V klidu jsme zaparkovali nahoře u haly B a šli obhlédnout výstavní kruhy. Zjistili jsme, že australáčci a šicu jsou poměrně daleko od sebe v jiných halách na jiném patře. Takže jsme se přesunuli na spodní kryté parkoviště, blíže ke kruhu šicek, což se později, ve velkém vedru, ukázalo jako skvělý nápad! Navíc chvíli nefungoval výtah, takže další skvělé plus toho, že jsme parkovali kousíček od kruhu a věci tak nikam netahali:-) vše jsme vyvenčili, posnídali kávičku a pomalu se začali připravovat.  Před zahájením posuzování jsme se s Emílkem a Drakem přesunuli o patro výše, kde nám drželi místo manželé Šimkovi s Waitíkem a Flarynkou, která jela jen jako morální podpora pro Waitíka :-) Posuzovala paní Ridarčíková ze Slovenska a po 9 psech už nastupovali australáčci. Jako první Šurik, syn Aristocrata a Best Seventy Seven (oba Bohemia Acro), který se ve třídě dorostu moc pěkně prezentoval a zaslouženě získal VN 1. Pak už Waitík měl svou premiéru v zahraničí a s přehledem získal CAJC :-) po dvou chlupatcích nastoupil Drak do mezitřídy, který má stále velký handicap v absenci srsti. Paní rozhodčí mu nadiktovala velice slušný posudek, ale víc jak na VD nestačil:-( přesto jsme byli moc rádi za to, jak se Dráček pěkně choval a v pohybu byl jednoznačně nejlepší ze všech  předvedených psů, což uznala i paní rozhodčí :-) do třídy otevřené byli přihlášeni 3 psi, ale polská vystavovatelka mi hned ráno přišla říct, že svého psa (import z USA - Thornapple) nepřivezla, neboť nechce být třetí ze tří... holt každý má stejnou možnost se přihlásit :-) takže Emílek bojoval jen se 4letým červeným francouzským psem, kterého myslím s přehledem porazil. Rovnou získal CACIB a stal se tak nejen čekatelem Slovenského šampiona, ale i Interšampiona :-) Fenky byly o něco početnější než psi. CAJC získala Donna Mladá živa a CACIB francouzská fena Calamity Jane des Phantomes des Callas. O BOB se paní rozhodčí rozhodovala jen mezi bratry Waitíkem a Emčou. Emil ale neměl nejlepší den a tak nejen, že běhal jako šnek, ale odmítal i stražit uši. Narozdíl od Waitíka, který vše dělá s nadšením, aby potěšil svou majitelku Alenku! Takže první vítězství v plemeni bylo právem jeho:-)
Přesun zpět dolů a pomalá příprava chlupatců. Pořadatelé opět změnili šickám rozhodčího, takže jsme se obávali, jak vše posoudí přísný švédský rozhodčí Paul Stanton. K mému velkému překvapení posuzoval nejen profesionálně (jeho styl posuzování jsem již párkrát viděla a myslím, že je skvělý a naprosto přehledný) ale také "překousl" náš typ psů, který je naprosto odlišný od toho, co zná z domova... Endík ve velké konkureci získal V1 CAJC, čím si dokončil Klubového junior šampiona :-) a Samík porazil polského konkurenta a získal druhý CAC na granda :-) pan rozhodčí mu vytýkal, že je kratšího formátu, ale po tom, co viděl v předchozích třídách, se tomu ani nedivím. Opět si ho ale Sam získal skvělým pohybem, takže si na své konto připsal také CACIB!!!:-) u fen pak rozhodčí trochu překvapil, když jedna získala VD za to, že je drobnější, ale jiná, téměř stejného vzrůstu, si odnesla titul... můj tip na vítězku sice nevyšel, ale rozhodčí mile překvapil, když zadal CACIB a BOB krásné Monice!
Nezbývalo mnoho času na přesun nahoru k závěrečnému kruhu, kde opět drželi místo Šimkovi. Naštěstí výtah už byl opět v provozu, takže se podařilo přesunout jen nejnutnější o patro výše a zbylé věci hlídal Jirka dole. Jako první z naší úspěšné skupinky bojoval Patrik s babynkou Rocky a mezi mnoha krásnými štěňátky získali první místo:-))) Chvíli na to bojovali kluci, Endík a Waitík na BIS junior pes. Tady se sešlo téměř 70 jedinců!!!!! Kdo bude posuzovat bylo do poslední chvíli překvapení, neboť v katalogu byl uveden rozhodčí z Ruska, který ovšem
nedorazil. Posuzovat tedy přišel pan Adlt, který je specialista na 2 skupinu... Ze všech psů vybral rovnou užší výběr asi 9 psů, který se pak nadále zužoval. Já s Endíkem jsme byli mezi vybranými, hurá:-) když nás zbylo 6, poslal nás pan rozhodčí společně do pohybu. Běželi jsme za velkým černým kníračem, který se nám nevzdálil ani o centimetr, za námi pak stafordšírský bulteriér a pak další. Po jednom velkém společném kolečku nás rozhodčí zastavil a se 3 se ještě rozloučil. Endík zůstal ve finálové trojce!!!!! Pak už jen třetí místo bulík, chvíli váhání, druhý knírač a vítězí šicu!!!!!!!!!!:-) Endík mi udělal obrovskou radost, protože poprvé zažil tak velký nápor jako jsou reproduktory v hale, velký finálový kruh plný velkých psů, běhalo se, stálo a zase běhalo... v jeho 11měsících myslím velice slušný výkon. Po nezbytném fotografování chvíle odpočinku, mezitím se posuzovali mladé feny. Tady se Patrik s Lexi probojovali do výběru 8 ale dál už ne. Zvítězila erdelteriérka, která byla další Endíkovou soupeřkou, s níž bojoval o titul Junior BIS. Přesto, že se stále krásně předváděl, pan Matyáš nechal zvítězit fenku. Ale i tak, r.JUNIOR BIS je opravdu nááádhera a já moc děkuji oběma rozhodčím! Jen malá chvilka na to, připravit Waitíka, který se mnou měl potrénovat. Už v přípravném kruhu mě překvapilo velké množství krásných psů! Waitík je však super profík a vystavuje se s kýmkoli nádherně! Běhat s ním je radost!!! Paní Ridarčíkové se líbil natolik, že k našemu velkému překvapení FCI skupinu 1 vyhrál!!!!!!! Radost nepopsatelná, to se musí zažít :-)))))))))))) Při čekání na BIS jsme odpočívali a tipovali vítěze:-) V 9.FCI skupině se ve velké konkurenci Patrik umístil s Ladynkou na 2.místě za nádherným francouzským lhasa apso. Přestože se Waitík předvedl i v samotném finále famózně, což se o některých říci nedalo, na stupně nejvyšší to nestačilo... ale nám to stačilo k obrovské radosti, kterou měl i Waitík. Ze samé radosti nám zapózoval ve své oblíbené poloze "pac" :-)

Pak už jen rychlý návrat dolů k věcem, tam vše nakrmit a sbalit do auta a vyrazit směr "Královská rezidence", kde už na nás opět čekala teta Anička s výbornou večeří a hlavně postel:-) po večeři ještě venčení pejsků, sprcha a zasloužený spánek.......... další perný den byl před námi:-)

Neděle 16.8.2009 Sunday


FOTOGALERIE NEDĚLE 16.8.2009 PHOTOS FROM SUNDAY

Budík zvonil před 7 hodinou a s rychlou snídaní jsme byli v půl 8 na výstavišti. Scénář s vystavováním se téměř opakoval - nejprve aussíci, které posuzoval pan Havelka. Konkurence zůstala stejná, jen ubyl Dráček, kterého jsme se tak trochu báli přihlásit na přísného rozhodčího... Emílek se ale náramně vyspal, protože se předváděl jako už dlouho ne:-) na páreček pěkně stál i běhal a tak vrátil porážku bráškovi :-) Před posuzováním šicu byla spousta času, takže zatímco já jsem česala, Martin stihl okouknout a vyfotit situaci u bíglů,kde CACIB a BOB získal nádherný Jack:-)
Když nastupovali šicunky, některé výsledky jsem tušila dopředu, protože maďarská rozhodčí posuzovala šicu již v Nitře. Takže Endík podle očekávání V2 za Lukýnem (vnoučkem našeho Keye:-) a přestože byl ve třídě nejmladší ze 3 účastníků, rozhodně se neztratil:-) k dokončení slovenského junior šampiona mu nyní chybí poslední CAJC (nebo CAC) a má na to spoustu času! Přestože v červnu v Nitře vadilo paní rozhodčí na Bambuli skoro všechno a jeho posudek byl tak na dobrou (Bamboo skončil ale V2), tentokrát nešetřila chválou - a to stačilo jen pořádně učesat a předvést, dnes z toho byl bez mrknutí oka CAC :-) Samík byl v šampionech sám a ziskem dalšího CACe si dokončil SLOVENSKÉHO GRAND ŠAMPIONA a to v pouhých 2,5 letech!!! V posudku mu rozhodčí vytýkala strmější krk, což tedy moc nechápu, ale je možné, že se jednalo o špatný překlad, o který v sobotu nebyla nouze... a nebo paní rozhodčí preferovala krk žádný, neboť CACIB si odnesl ze tří nastoupených psů ten s nejkratším krkem:-))) opravdu nevím, co se paní rozhodčí na psech líbilo a co preferovala?! Z jejího posuzování to opravdu patrné nebylo. Nicméně BOB si opět zaslouženě, nikoli už překvapivě, odnesla jediná dospělá fena - Jacquel Monica z Targenu, kterou se paní rozhodčí, narozdíl od Bambule, zřejmě z června pamatovala, neboť Monča nezměnila ani účes ani handlera :-))))))
Před závěrečnými soutěžemi byla chvíle času na oddech, jídlo a venčení pejsků. Oba šicí kluky jsem zagumičkovala a dostali i s Davem najíst. Dave mě také mile překvapil, protože když chce, dokáže se pěkně předvádět a ničeho se nebojí:-) trochu zlobí s utíkáním z ohrádky, takže se musí sledovat ostřížím zrakem:-))) nicméně je mu čerstvých 9 měsíců a v Mladé Boleslavi si odbude premiéru v mladých. Uvidíme, jestli náš trénink zabral...
Úspěšnou šňůru úspěchů v závěrečných soutěžích odstartoval Patrik s dorostenkou Hell, kteří skončili na krásném 2.místě! Chvíli na to si přibral na vodítko štěňátko Rocky a mladou fenu Lexi a zvítězil v soutěži chovatelských stanic!!! To už já jsem stála s Waitíkem v přípravném kruhu na BIS mladý pes. Paní Ridarčíková dokázala, že si stojí za svým a když se jí nějaký pes
opravdu líbí, tak se za to nestydí... ano, Waitík v konkurenci téměř 60 psů zvítězil a stal se Nejkrásnějším mladým psem 32.mezinárodní výstavy!!! Chvíli na to se mu podařilo porazit mladou fenku hnědého pudlíka a stal se tak absolutním vítězem JUNIOR BEST IN SHOW!!! Opět naprosto nepopsatelný pocit, když můžete někoho udělat šťastným... a Waitíkovi majitelé se opravdu upřímně radovali! A my samozřejmě také!:-) Nebylo moc času, jen jsem vyměnila Waitíka za Emílka, přehodila číslo 7 za číslo 9 a mazala opět do přípravného kruhu, kde již neznámý holandský rozhodčí, pan John Wauben bedlivě prohlížel všechny nastoupené psy a to ve statice i v pohybu! Již při prvních krocích po vstupu do závěrečného kruhu jsem cítila, že dobrá nálada Emila neopustila:-) poměrně hladce se probojoval do užšího výběru asi 7 psů, které pak rozhodčí nechal společně udělat 3 obrovská kola! Emil běžel snad jako ještě nikdy! Všem za námi jsme utekli a dohnali dokonce skákajícího briarda, který oběhl kola 2, zatímco my ostatní 3 :-) pak se vybírala finálová trojice - jako první Emil, pak bearded kolie a jako třetí československý vlčák. Měla jsem velkou radost, že se Emil i tomuto neznámému rozhodčímu líbil, ale to jsem ještě netušila, jak moc!!! Třetí místo beardedka, druhý vlčák a australský ovčák opět vítězí!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Na stupních vítězů mi rozhodčí říkal, jak krásný pes Emil je a byl opět překvapen jeho nízkým věkem:-) Ano, všechny úspěchy sbírají naše děti pouze do věku 17 měsíců!!! :-) Dalším želízkem v ohni byl v FCI 6 Jack, který tam přímo zářil, takže zaslouženě zvítězil! Já osobně jsem ho tipovala spolu s lhasa apso a vipetem i na stupně vítězů v BIS, který (bohužel pro nás) posuzoval opět pan Ing.Štefan Štefík. Ten si za svým rozhodnutím, že v květnu pro něj byl Emil absolutně nejlepší, tentokrát nestál, a Emílek tak na žádný ze stupínků nejvyšších nedosáhl. Zvítězil zlatý retrívr, který tak "sebral" místo mému favoritovi Jackovi. Ostatní dva tipy mi vyšly...
Ještě před koncem se oba úspěšní bratři museli vyfotit se všemi svými poháry a cenami, takže vznikly absolutně nejkrásnější fotky z celého víkendu... no posuďte sami :-) Já chci na závěr moc poděkovat všem přátelům, kteří nám celý víkend fandili a pomáhali, a díky nimž byl celý víkend moc příjemnou akcí!!! Také velký dík patří mojí lásce Martinovi, za vše, co pro mě dělá!

Australský ovčák Australian Shepherd

Třída class Jméno psa Name of dog 15.8.2009 Judge rozhodčí - Gabriela Ridarčíková SK 16.8.2009 Judge rozhodčí Tibor Havelka SK
P-dorost
 
M-puppy
Seventy Seven IT´S SHOW BALL
(Ch.Aristocrat Bohemia Acro + Best Seventy Seven Bohemia Acro)
Velmi nadějný 1 / Very promissing 1 Velmi nadějný 1 / Very promissing 1
P-mladých
 
M-young
A EXCELENT WEIHAIWEI New Acro Výborný 1, CAJC, BOB, BIG  / Exc,1, Junior winner, BOB, BIG
Výborný 1, CAJC, BIS Junior pes,
BEST IN SHOW JUNIOR
 / Exc,1, Junior winner, BIS Junior male
BEST IN SHOW JUNIOR
P-mezitřída
 
M-intermedial
Prosto Chudo DRAGON FALLCAT
Velmi dobrý 1 / Very good 1 X X X
P-otevřená
 
M-open
MultiJch.A EMINNEM New Acro V1, CAC, CACIB / Excellent 1, CAC, CACIB
V1, CAC, CACIB, BOB, BIG / Excellent 1, CAC, CACIB, BOB, BIG
A DREAM TAZZ of Crystal Lake V2, res.CAC, res.CACIB / Excellent 2, res.CAC, res.CACIB V2, res.CAC, res.CACIB / Excellent 2, res.CAC, res.CACIB
F-mladých
 
F-young

DEE DEE MERLE z Kamilkové zahrady

Výborný 3 / Excellent 3 Výborný 3 / Excellent 3

DONNA Mladá živa

Výborný 1, CAJC / Exc,1, Junior winner Výborný 2 / Excellent 2

Thunderbay´s REMEMBER ME SAUSSUREA

Výborný 2 / Excellent 2 Výborný 1, CAJC / Exc,1, Junior winner
F-mezitřída
 
F-intermedial
DO ME A FAVOURITE JOHANNA de L´Oree des Charmois V1, CAC, res.CACIB / Excellent 1, CAC, res.CACIB V1, CAC / Excellent 1, CAC
F-otevřená
 
F-open
CALAMITY JANE des Phantomes des Callas V1, CAC, CACIB / Excellent 1, CAC, CACIB V1, CAC, CACIB / Excellent 1, CAC, CACIB
Ch.CAPRICE SWEET DARK of Crystal Lake Výborný 3 / Excellent 3 Výborný 3 / Excellent 3
Prosto Chudo DIRTY DANCER
(MultiCh.Sunshine Shanti Shallow Rivers + MultiCh.Shallow River´s Wacahkos AnaCree)
Výborný 2, r.CAC / Excellent 2, r.CAC Výborný 2 / Excellent 2
F-šampionů
 
F-champion
Ch.Sunnyrain THE STAR AT SAUSSUREA V1, CAC, dokončen Slovenský šampion / Excellent 1, CAC, new Slovak Champion V1, CAC, res.CACIB / Excellent 1, CAC, res.CACIB

Shih-tzu

Třída class Jméno psa Name of dog 15.8.2009 Judge rozhodčí - Paul Stanton S 16.8.2009 Judge rozhodčí Katalin Radvánszky H
P-dorost
 
M-puppy
Prime Moon SMOOTH CRIMINAL Velmi nadějný 1, BIS dorost pes 3 / Very promissing 1, BIS Puppy male 3 Velmi nadějná 1, res.BIS dorost pes / Very promissing 1, r.BIS Puppy male
P-mladých
 
M-young
ANDY Diamond Wingate
 
Výborný 1, CAJC, BIS Junior pes, r.BEST IN SHOW Junior a dokončen Klubový junior šampion / Exc,1, Junior winner, BIS Junior male, r.BEST IN SHOW Junior and new Club Junior Champion
Výborný 2 / Excellent 2
Blackberry´s MISSION COMPLETED Velmi dobrý 3 / Very good 3 Výborný 3 / Excellent 3
JUSTIN z Mengusovskej Doliny Velmi dobrý 4 / Very good 4 nenastoupil / missing
Jch.PRINCE ROYAL of Iveko-Dog Výborný 2 / Výborný 2 Výborný 1, CAJC a dokončen Slovenský junior šampion / Exc,1, Junior winner and new Slovak Junior Champion
P-mezitřída
 
M-intermedial
Jch.BAMBOO z Ivafre V1, CAC / Excellent 1, CAC V1, CAC / Excellent 1, CAC
Jch.XING-ATREI Kirabzer Velmi dobrý 2 / Very good 2 X X X
P-otevřená
 
M-open
Ch.FAMOUS RED BOY Sylvadog Bohemia V1, CAC, r.CACIB a dokončen Slovenský šampion / Excellent 1, CAC, r.CACIB and finished Slovak champion V1, CAC, CACIB / Excellent 1, CAC, CACIB
MY LOVE KARMAPA Velmi dobrý 4 / Very good 4 nenastoupil / missing
Ch.DANISH PRINCE Roy´s Sun Výborný 2, r.CAC / Excellent 2, r.CAC X X X
Ch.Saffron Sherhy KEEP IN STEP Velmi dobrý 3 / Very good 3 X X X
P-šampionů
 
M-champion

Ch.BELMONDO Merlot

Výborný 2, r.CAC / Excellent 2, r.CAC X X X

MultiCh.Saffron Sherhy O.K.STARS ACRO

V1, CAC, CACIB  / Excellent 1, CAC, CACIB
V1, CAC, res. CACIB
SLOVENSKÝ GRAND ŠAMPION /

Excellent 1, CAC, res. CACIB
NEW SLOVAK GRAND CHAMPION
F-dorost
 
F
-puppy

X-TREME JOY Premium Bohemia

Velmi nadějný 1 / Very promissing 1 Velmi nadějný 1 / Very promissing 1
F-mladých
 
F-young

 

GOLDEN SWEETY Sylvadog Bohemia

Výborný 1, CAJC Exc,1, Junior winner Výborný 1, CAJC Exc,1, Junior winner

JESSY z Mengusovskej Doliny

Velmi dobrý 2 / Very good 2 nenastoupil / missing

SANDRA z Targenu

Velmi dobrý 3 / Very good 3 Výborný 3 / Excellent 3
F-mezitřída
 
F-intermedial
BAJLA J. Jantar Moravy V1, CAC, res.CACIB / Excellent 1, CAC, res.CACIB X X X

CLEOPATRA Merlot Poland

Výborný 2 / Excellent 2 X X X
F-otevřená
 
F-open
Jch.JACQUEL MONICA z Targenu V1, CAC, CACIB, BOB a dokončen Slovenský šampion  / Excellent 1, CAC, CACIB, BOB and new Slovak Champion V1, CAC, CACIB, BOB  / Excellent 1, CAC, CACIB, BOB

Závěrečné soutěže Final competitions

soutěž competition

Sobota 15.8.2009 Saturday

Neděle 15.8.2009 Sunday
Chovatelská skupina Best kennel -
štěně BIS baby -
dorost pes BIS puppy male
dorost fena BIS puppy female -
mladý pes BIS junior male
mladá fena BIS junior female -
BEST IN SHOW JUNIOR
FCI 1
BEST IN SHOW

FOTOGALERIE SOBOTA 15.8.2009 PHOTOS FROM SATURDAY      +       FOTOGALERIE NEDĚLE 16.8.2009 PHOTOS FROM SUNDAY

Úspěchy našich přátel nejen z této výstavy najdete na  www.fallcat.net, www.pibaro.comwww.tender-flash.com, www.kazari-acd.com, www.nahaci.cz, www.of-darkness.com, www.toklaramas.com, www.klucishih-tzu.com, www.provocativo.net, www.zkrajemlh.wz.cz, www.jantarmoravy.cz, www.beagle-tergy.cz, www.great-lady.com, www.beagle.cz, www.srdcove-eso.websnadno.cz, www.sylvadog.wbs.cz