17.1.2009 Šampion šampionů 2008 PRAHA 
Champion of Champions 2008 PRAGUE
+

PES ROKU 2008 všech plemen 
– TOP DOG 2008 all breeds 17th January 2009

FOTOGALERIE   PHOTOGALLERY

Video 1   Video 1
Australští ovčáci v 1.kole  
Australian Shepherds in 1st lap
Video 2   Video 2
Němečtí ovčáci v 1.kole  
German Shepherds in 1st lap
   
   
Video 3   Video 3
Shih-Tzu v 1.kole  
Shih Tzus in 1st lap
 

Třetí ročník novodobé soutěže Šampion šampionů České republiky je za námi. Mnozí jej srovnávají s nedávno pořádaným Šampion šampinů u našich východních sousedů, ale společné mají tyto dvě akce pouze název! Na Slovensku se totiž vždy koncem roku koná ples kynologů, při němž je vypsána soutěž Šampion šampionů. Takže večerní róba je téměř nutností, výzdoba je honosná, velké poháry pro každého účastníka, ale také počet přihlášených psů je více než poloviční. Jistě díky tomu, že přihlásit se mohou zahraniční vystavovatelé pouze se Slovenským šampionem krásy (domácí účastníci s jakýmkoli šampionátem) a také, že je nutné zakoupit si vstupenku v hodnotě 1000SKK/CZK pro každého člověka, v jejichž ceně je i večeře a pití. U nás je to výstava šampionů!
První ročník, který měl trochu jiná pravidla než následující dva, ale konečně pořádnou a smysluplnou koncepci, vyhrál náš
Kangaroo - Šampionu šampionů 2006 :-) V loňském roce, kdy se vyhlašoval také první ročník TOP DOG 2007, jenž pro změnu vyhrál náš Rock, byla už pravidla stejná jako pro rok letošní. Soutěžit mohou jedinci s titulem Český šampion, Český Junior nebo Veterán šampion či Interšampion! V plemeni nastoupí všichni přihlášení jedinci a rozhodčí určí nejlepšího z nich, který postupuje do druhého kola. Ostatní zůstávají bez pořadí. Pokud je pes v plemeni sám, postupuje automaticky. Každý přihlášený pes si odnesl pohár. Druhé kolo probíhá formou FCI skupin, kam nastupují vítězní jedinci z kola prvního. Jeden rozhodčí určí prvních 5 v každé skupině. Každý umístění pes získal krásný obrovský pohár a od sponzora dárek (hračky, kostičky pro pejsky aj.). Vítěz pak postupuje do kola třetího, kde tři rozhodčí vyberou jediného psa, který si odnese titul Šampion šampionů! Ten kromě krásného velkého poháru letos získal od sponzora také navigaci do auta a zlatý šperk.
Letos se přihlásilo téměr 250 psích šampionů! Tradičně nejvíce zastoupená byla FCI skupina 2, kde bylo přihlášeno 35 jedinců 20plemen! V FCI 1 to bylo 26 psů 14plemen, v FCI 3 pak 24 psů 14plemen, v FCI 4 jen 18 psů všech 9variant a velikostních rázů. FCI 5 přivítala 25 psů 15plemen, do FCI 6 se přihlásilo 19 psů pouhých 7 plemen, FCI 7 byla druhou nejzastoupenější skupinou co do počtu přihlášených psů, kterých bylo 30 a reprezentovalo ji 14 plemen. Třetí nejvíce obsazenou skupinou byla FCI 9 s 27 přihlášenými psy 19plemen, v FCI 10 pak bylo jen 13 psů 8plemen  a nejslabší byla skupina neuznaných plemen, kam se přihlásilo 10 psů 8plemen! Nejvíce obsazeným plemenem, se 7 přihlášenými jedinci, byli Jezevčíci trpasličí dlouhosrstí, Labradoři a Rhodéští ridgebackové!
Naši aktéři se od loňska nezměnili, jen přibyl Samík:-) Queena jela po roce na výstavu, protože si loni konečně užívala mateřské povinnosti, a díky tuhé zimně je nyní krásně v srsti(oproti loňsku). Rock jel stejně jako loni také kvůli vyhlášení soutěže Pes roku, takže jeho účast byla jasná. Samík se takové akce šampionů zúčastnil poprvé, přihlásila jsem ho díky Českému junior šampionovi, protože dospělého si dojel minulý víkend v
Olomouci. Ve všech třech našich plemenech byla letos konkurence, v každém plemeni byli 2 jedinci. Němečtí ovčáci byli přihlášení tři, ale třetí se nemohl zúčastnit, neboť mu ještě nebylo ani 9 měsíců, takže nemá ani junior šampiona...
I.kolo, FCI skupina 1 - rozhodčí MVDr.Gabriela Ridarčíková SKNěmečtí ovčáci
Australští ovčáciS katalogovým číslem 1 soutěžil Australský honácký pes, který byl sám. Pak šli hned na řadu Australští ovčáci, kde s naším Rockem bojovala krásná trikolorní fenka Happy v majetku paní Hodové. Je to fena s velkou budoucností, která se nám moc líbí!!! Rozhodčí jako lepšího určila právě Rocka a ten tak postoupil do druhého kola:-) Následovala výměna Ročíka za Queenku:-) mezitím paní rozhodčí posoudila jedinou Bearded kolii, Bobtaila, Briarda a Československého vlčáka, vybrala ze tří konkurentů vítěze u Bílých Švýcarských ovčáků, Border kolií a Kolií krátkosrstých. Pak už nastoupila naše Queen spolu s bezmála 11letým Frankiem. Queena měla dobrou náladu, krásně se předvedla a stejně jako Ročík získala BOB a tím i postup do druhého kola:-) Paní rozhodčí moc děkujeme! Po Německých ovčácích se ještě předvedl jeden zástupce Polského nížinného ovčáka, Sheltie, Slovenského čuvače a Wels Corgi pembroke. U plemene Puli určila rozhodčí ze 2 psů vítěze. Tím byla FCI 1 hotová:-)
I.kolo, FCI skupina 9 - rozhodčí Ing.Leoš Jančík CZ
Samík - Nejlepší Shih TzuTřetí nejobsazenější skupina, kam se přihlásilo 27 psů a reprezentovalo je 19 plemen! Jako první a jediný se předvedl Bišonek, sama byla také Čivava krátkosrstá, Francouzský buldoček, Japan-Chin, Lvíček, Mops, Pekinéz, všech 6 zástupců velikostních a barevných rázů Pudlů, dále také  Ruský toy a Tibetský teriér. Takže konkurence a úkol pro pana rozhodčího, vybrat toho nejlepšího, byla u Boloňských psíků, kteří byli tři, u dvou Čínských chocholatých psů, oba osrstění, u Čivav dlouhosrstých, co by nejpočetnějším plemenem této skupiny se čtyřmi zástupci, u dvou Papilonů a konečně i určit vítěze ze dvou Shih tzu! Samík ve svých dvou letech měl výstavní premiéru na takovéto akci, ale již brzy se těší na další! Do kruhu s ním nastoupil o téměř tři roky starší černobílý pes, který je již dokonce Interšampion. Rozhodčí nás přivítal, sáhl si na oba psy na zemi (stolky oproti loňsku letos chyběly!) a pak jsme se proběhli ve dvou společných kolečkách. Následovalo ještě 2x samostatné tam a zpět, poslední rozhodování a konečně verdikt. Dle slov pana rozhodčího se sešli dva kvalitní psi, s pěknou typickou hlavou, rovným hřbetem a pěkným pohybem. Samík zvítězil pro lepší úpravu srsti, což mě velice těší, protože u dlouhosrstých plemen je délka srsti hodně závislá na věku. Samíkovi jsme po pátečním koupání srst zkrátili o dobrých 5cm a vyplatilo se!:-) Stejného psa porazil Samík v poslední době 3x po sobě (bez přestávky) u nezávislých rozhodčích,kteří s plemenem shihtzu nemají nic společného.Také chlapečka musím pochválit, protože zlobil jen maličko:-) rozhodně to bylo jeho nejlepší předvedení za poslední dobu! Krásně stál několikrát i na volno - tzv. Free handling! Nesmíme zapomínat, že pes je živý tvor a ne stroj... určitě tu nenajdete ošklivé a nekvalitní fotografie druhého psa, k tomu opravdu nemám zapotřebí se snižovat:-) Každý dokáže v nesprávný moment vyfotit psa ošklivě, jen málokdo umí udělat opak!
Teď mohla oslava propuknout na plno!!!!!!!!!!! Všichni tři naši psi si odvezli titul BOB, Rock je druhým nejúspěšnějším psem za rok 2008 a nedávno oslavil své páté narozeniny... to všechno byl důvod k oslavám! Navíc mnoho našich přátel také uspělo, takže slavili s námi!!!!! Jelikož jsme tu nebyli poprvé, věděli jsme, že zdarma se nic nepodává a také jsme na nic nečekali... ani nás nepřekvapilo, že jídlo a pití se na této akci musí draho kupovat. Takže jsme si, stejně jako loni, přivezli vše z vlastních zásob. Salámy, šunky, sýry, slané i sladké dobroty, víno, šampus...všeho bylo dost:-) a rádi jsme se o to s přáteli podělili!

II.kolo
užší výběrPřed druhým kolem jsme měli dost času, takže vznikly krásné fotografie! Díky moc Jitušce a Martinovi za pomoc při focení:-) těsně před začátkem druhého kola všem zatančila skvělá čivava:-) A hned poté se do přípravného kruhu (ten loni nebyl, takže moc chválím) chystala FCI skupina 1. Nastupovali jsme podle katalogových čísel do finálového kruhu, který byl letos sice menší, ale spíše mi vadil velký stůl uprostřed, který často rozhodčím zastiňoval výhled a byl naprosto zbytečný, protože vedle něj stál i menší stůl, kam si později rozhodčí brali malá plemena na posouzení! Přišel pan rozhodčí Jančík, se všemi se přivítal a prohlédl si psy. Pak vybral 7 psů do užšího výběru. Rock šel jako první a chvíli
po něm i Queena:-) skvělý úspěch obou!:-) Následovalo společné předvedení v kruhu a pak jednotlivě tam a zpět a kolečko. Komentátorka paní Tichá, která nás skvěle doprovázela celým dnem, vyzvala psy v opačném pořadí, takže poslední šel na řadu Rock. Diváci všem fandili a povzbuzovali:-) Rozhodčí se se dvěma psy musel rozloučit a tak poděkoval Bílému švýcarskému ovčákovi a Německému ovčákovi - naší Queen. Přesto jsme se radovali, protože Rock v bojích o stupně vítězů zůstal! Poslední společné kolečko... Náš favorizovaný Bobtail skončil "až" pátý, čtvrté místo si odnesla 7,5letá Kolie krátkosrstá, která měla největší podporu od diváků. Na stupních nejvyšších tedy budeme!:-) A skutečně, Rock obhájil v obrovské konkurenci kvalitních psů nádherné třetí místo z loňska!!! Druhá skončila fena Briarda a zvítězila kamarádka Aneta s Border kolií! :-) Dostali jsme krásné velké poháry a dárky od sponzora, následovalo focení a to už paní Tichá zvala do kruhu další skupinu. Velká radost a další vlna oslav:-) Fotili jsme, fandili přátelům, kde se v FCI skupině 3 utkala Saša se Silky teriérem Wabbym a Míša se Skotským teriérem Ramíškem. Oba psi byli od samého začátku jasnými favority a rozhodčí se o první místo skutečně rozhodoval mezi nimi:-) V 5.skupině se na krásném pátém místě umístila Bára a její Podenco a zvítězil překrásný Malamut. V poměrně chudě zastoupené FCI 6 byl Ridgeback jasným vítězem, a tak se také stalo:-) Do 9.skupiny nastoupilo 18 krásných psů. Mezi mé favority patřil překrásný střední bílý Pudl, vítěz BOD na MVP Mladá Boleslav, který se ovšem, stejně jako všichni ostatní pudlové, do užšího výběru nedostal! Dále pak nádherný Lvíček, pro změnu vítěz BOD na MVP v Praze :-), který sice v užším výběru byl, ale na stupně nejvyšší se nedostal. Fandila jsem také Čínskému chocholatému psu Oliverovi s Martinem a Pekinézovi, tito užší výběrdva se na pořadí dostali:-) Paní rozhodčí Zdena Jílková se také se všemi vystavovateli nejprve pozdravila a prohlédla si psy na zemi. Pak vybrala nejlepších 8 do užšího výběru a Samík patřil mezi ně!!! Následovalo jednotlivé posouzení na stole, tam a zpět a kolečko. Samík mi udělal opět velkou radost! Nejen, že se krásně předvedl v pohybu, ale i pěkně stál. Dokonce opět také na Free handling:-) V sále bylo ale nesnesitelné dusno a dýchat se tu téměř nedalo, a tak po předvedení v pohybu, kdy vedle Sama opravdu běžím, mu bylo horko. Přesto jsem na něj moc pyšná a věřím, že ve svých pouhých dvou letech má ještě mnohé před sebou! Velkým překvapením bylo vítězství Francouzského buldočka, který není typickým plemenem pro vítězství v této skupině, přesto byl krásný! Třetí místo obsadila mladá fenka Bišonka, které se nechtělo běhat. O první místo do poslední chvíli bojoval také krásný Pekinéz, ale skončil druhý. Čtvrté místo si odnesl Oliver a pátá skončila dlouhosrstá Čivava! Dokud byl Samík ještě učesaný, rozhodli jsme se mu udělat nové fotografie, které se myslím mooooc povedly a najdete je na jeho osobní stránce! Propásli jsme tak ale vyfocení 10.FCI skupiny, kterou vyhrála kamarádka Verča s překrásnou Vipetkou Petinkou:-) V neuznaných plemenech jsme už zase fandili kamarádce Lindě, která se svou Patterdalkou Edith vyběhala krásné 2.místo a Edith vyhrála pohár větší než je ona sama:-) Kompletní výsledky plemen naleznete ZDE! Dále přinášíme kompletní výsledky všech skupin, více foto najdete ve FOTOGALERII!
 

  kat.č.

plemeno

          jméno

                                    majitel

                          I.Skupina FCI group 1
                    

1.

10

Border Kolie

Cassidy Z Bengasu

MUDr.J.Javůrková

2.

13

Briard

Kennedy Sa Nadona-Sis

N.Střalková

3.

2

Australský ovčák

Sunshine Shanti Shallow Rivers

J.+A.Podzemských

4.

17

Kolie krátkosrstá

Beauty Krásná Louka

M.Ouředníková

5.

9

Bobtail

Zottels My Name is Bond

D.Horáková

         II.Skupina FCI group 2
        

1.

57

Svatobernardský pes krátkosrstý

Tyronica Born for Winning

M.Plundra

2.

33

Bernský salašnický pes

El Cid z Ochoze

J.Štěpán

3.

29

Argentinská doga

Absolut Baby Ritakim M.Jorda

4.

28

Anglický Buldog

Charleston Moravia Falaris J.Doležalová

5.

56

Středoasijský pastevecký pes

Benito Zlatá louka J.Prášil

                        III.Skupina FCI group 3
                    

1. 80 Skotský teriér Ramirez Euri-Escot M.Štětinová

2.

64

Australský silky teriér

Wabby Bohemia Alké

A.Grygarová

3.

72 Český teriér Centra Netolická obora H.Matějeková

4.

82 Stafordširský bullterier Garfy Gee Impossant Bohemia M.Štěpař

5.

86 West Highland White Terrier
Picott Happy Naux
N.Uxová

                      IV.Skupina FCI group 4
                 

1.

88

Jezev. králičí dlouhosrstý

Bonjour od Černé Sabinky

Z.Vlčková

2.

92 Jezev.standard drsnosrstý Igar od Vévody Huberta T.Říha

2.

98 Jezev.standard hladkosrstý Sindibád z Těšínovských buků J.Adámek

4.

91 Jezev.standard dlouhosrstý Cajus von der Weidewiese R.Ocasek

5.

104 Jezev.tpasličí hladkosrstý Bright Boy Dachshaus Ing.G.Procházková

                         V.Skupina FCI group 5
                   

1.

110

Aljašský malamut

Bradpitt del Lago Degli Orsi

I.Lysáková

2.

121 Německý špic trpasličí Andre Apri Cherry MVDr.V.Vlčková

3.

124 Samojed
Artax Aramis Orleansnow
I.Šiškanincová

4.

122 Norský losí pes šedý Argo Excellent Elgjakten´s M.Kandová

5.

116 Ibizský Podenco
Anippe of Bohemia balada
B.Bláhová

              VI.Skupina FCI group 6
         

1.

139

Rhodéský Ridgeback Ascot Alta Mirano

M.Vlček

2.

136

Dalmatin

Lacrima Christi Count On Me

E.Dragović

3.

133 Bloodhound

Young Iseb

M.Klivarová

4.

128 Beagle Monty Jack Weinlinie P.Bauerová

5.

137 Hannoverský barvář Bask od Třípánského kamene J.Fríd

                           VII.Skupina FCI group 7
                        

1.

124

Český fousek Dar z Huťské osady D.Brzkovská

2.

160

Irský setr Wictoria Becham z Arislandu L.Svobodová

3.

149

Anglický setr Eglantine Leslie Leven P.Balajková + T. Novák

4.

166

Německý krátkosrstý ohař Atari Jasénky M.Rymerová

5.

174

Výmarský ohař krátkosrstý Elizabeth The Queen Sirius Nova D.Veličková

                            VIII.Skupina FCI group 8
                        

1.

180

                Clumber španěl       Badyan Medvědí smečka               H.Sladká

2.

196 Zlatý retrívr Morris Traveller Fiddle-De-Dee´s R.Bursíková

3.

178 Anglický špringr španěl Buxus of Klamar garden M.Hladká

4.

188 Labrador retrívr Best of Royal Standard M.Fialová

5.

184 Flat Coated retrívr Alan ze Šidláku B.Petrovová

                   IX.Skupina FCI group 9
              

1.

208

Francouzský buldoček Cowboy Od Stříbrňáků Ing.D.Fialová

2.

214 Pekingský palácový psík Hedgehunter del Palazzo Imperiale D.Kšandová

3.

197 Bišonek Good Girl Charnett I.Slapníčková
4. 201 Čínský chocholatý pes osrstěný Oliver Modrý květ Ing.L.Brychová
5. 206 Čivava dlouhosrstá Faustinka od Boromejek E.Krupková

                          X.Skupina FCI group 10

1.

236 Whippet Petit Fille z Úplňku V.Kučerová Chrpová

2.

224 Afgánský chrt Franco Nero Gandamak Z.Kavalová

3.

233 Irský vlkodav AS Imperator z Petříkovských lesů Ž.Pokorná

4.

232 Deerhound Silver Dawn Fritzen´s Ž.Pokorná

5.

235 Sloughi Arleta el Guerrouj R.Romana

              Neuznaná plemena NON FCI
           

1.

241 Český strakatý pes Beranika Strakatý samet I.Hochmanová

2.

245 Patterdale terier Edith Srdcové Eso Z.Hodová

3.

238 Chodský pes Aron Kamarko

L.Hausnerová

4.

243 Louisianský Leopardí pes Falco Šumící křídla J.Mateja
5. 237 Barevný Boloňský psík Ladushki Kalachik V.Klika

Před III.kolem se stejně jako v loňském roce, i letos se vyhlašoval TOP DOG, čili nejúspěšnější pes výstavní sezóny v ČR! Tento titul si jako první pes v historii odnesl loni náš Rock! Ani letos nezůstal pozadu a může se nyní pyšnit kromě TOP DOG 2007 také res.TOP DOG 2008! Ano, opět se mu v ohromné konkurenci podařilo zvítězit v I.FCI skupině, a za krásným jezevčíkem skončil na neuvěřitelném druhém místě v celkovém hodnocení pro tento rok!!!!!!!!!!! Za celý rok bylo na českých národních a mezinárodních výstavách přihlášeno více než 43 000 psů!!!!!!! Tím úspěšně zakončil aktivní výstavní kariéru:-) Máme v plánu dokončit s Rockem ještě nějaké šampionáty, ale hlavně jej předvádět na vrcholových akcích jako jsou soutěže Šampion šampionů, klubové a speciální výstavy nebo nejvyšší světové a evropské akce!
Jak už je u nás tradicí, pravidla se trochu pozměnila i pro letošní soutěž ... stejné zůstává, že pes musí být zapsán v plemenné knize ČMKU, v majetku českého vystavovatele a body sbírá pouze na výstavách konaných pod záštitou ČMKU. Novinkou v bodování bylo, že se sbíraly různé body za BOB, což ovlivňoval počet přihlášených psů v plemeni na každé výstavě. Novinkou je také vyhlášení 3 nejlepších veteránů a pouze 3 nejlepších mladých vystavovatelů, oproti běžným 5!!!
Následují kompletní výsledky, více foto najdete ve FOTOGALERII!
 

TOP 10 NEJLEPŠÍCH PSŮ  za rok 2008 – TOP 10 DOGS for 2008
   

1.

286

Jezevčík králičí dlouhosrstý Teckel rabbit longhair BONJOUR OD ČERNÉ SABINKY

2.

256

Australský ovčák

Australian Shepherd
 

SUNSHINE SHANTI SAHLLOW RIVERS

3.

246

Norský losí pes šedý

Norwegian Elkhound grey

ARGO EXCELLENT ELGJAKTEN'S

4.

245

Barzoj - ruský chrt

Borzoi

PATRIOT SOFENA

5.

226

Katalánský ovčák

Catalan Sheepdog

VIRKO DU VANIL DES ARTSES

5.

226

Bloodhound

Bloodhound

YOUNG ISEB

7.

220

Grónský pes

Greenland Dog

LAYAK GRONLAND ANGAKOK

8.

215

Čínský chocholatý pes osrstěný

Chinese Crested dog
 Powder puff

OLIVER MODRÝ KVĚT

9.

208

Velký hrubosrstý vendéeský basset

Grand Basset Griffon Vendeen

ERNEST DANDA BOHEMIA

10.

205

Clumber španěl

Clumber spaniel

BADYAN MEDVĚDÍ SMEČKA

10 VÍTĚZŮ SKUPIN FCI + NEUZNANÁ PLEMENA - 10 WINNER OF GROUPS FCI + NON FCI GROUP

I

256

Australský ovčák

Australian Shepherd

Sunshine Shanti Shallow Rivers

II

173,5

Německý boxer žíhaný

German Boxer - Brindle Lukas z Dybohtrky
III 200 Norwich terier Norwich terrier Nathan von den Zwei Wichen

IV

286

Jezevčík králičí dlouhosrstý

Teckel rabbit longhair

Bonjour od Černé Sabinky

V

246 Norský losí pes šedý

Norwegian Elkhound grey

Casanova von Massow-Krummau

VI

226

Bloodhound

Bloodhound

Young Iseb

VII

203 Irský setr Irish Red Setter Wictoria Becham z Arislandu

VIII

205 Clumber španěl Clumber Spaniel Badyan Medvědí smečka

IX

215 Čínský chocholatý pes osrst. Chinese Crested dog PP Oliver Modrý květ
X 245

Barzoj - ruský chrt

Borzoi

Patriot Sofena

Non FCI

178 Pudl vícebarevný střední Poodle Medium - panache

Sophia Harlekin Envisan

Dále následují výsledky nejlepších a také oceňovaných jedinců v jednotlivých FCI skupinách. Bohužel ne všichni si přišli svou cenu vyzvednout v tento slavnostní den.

                                I.Skupina FCI group 1
                             

1.

250

Australský ovčák

Australian Shepherd

Sunshine Shanti Shallow Rivers

2.

226

Katalánský ovčák

Catalan Sheepdog

Layak Gronland Angakok

3.

134

Portugalský ovčák

Cao de Serra de Aires

Marotta do Casal Vinha

4.

124

Bobtail

Old English Sheepdog

Zottels My Name is Bond

5.

123

Holandský ovčák krátkosrstý

Dutch Shepherd Dog shorthair

Cézanne Lorrain Wapini von Folge

               II.Skupina FCI group 2
             

1.

173,5

Německý boxer žíhaný

German Boxer - Brindle

Etnis z Moštěnského dvora

2.

161,5

Italský corso pes

Italian Corso Dog

Akki z Vanderlindu

3.

123

Tosa-Inu

Tosa Baku Kalabousek

4.

120

Anglický Buldog

Bulldog Charleston Moravia Falaris

5.

112,5

Kanárská doga

Dogo Canario Ensay Titlar

                                  III.Skupina FCI group 3
                              

1. 200  Norwich terier Norwich terrier Nathan von den Zwei Wichen

2.

194

Australský silky ter.

Australian Silky Terrier

Wabby Bohemia Alké

3.

174 Irish Soft Coated Wheaten Terrier Irish Soft Coated Wheaten Terrier Armando Mario Della Quattrocento

4.

170,5 Americký stafordširský terier American Staffordhire Terrier Muramixa Tipit z Hanky

5.

138 Miniaturní bulteriér
Miniature Bull Terrier
Thilo von der Alten Veste

                                 IV.Skupina FCI group 4
                                 

1.

286

Jezev. králičí dlouhosrstý

Teckel rabbit longhair

Bonjour od Černé Sabinky

2.

152 Jezev.standard dlouhosrstý Teckel standard longhair Cajus von der Weidewiese

2.

152 Jezev.králičí hladkosrstý Teckel rabbit smoothhair Alien Tiffany Moravia

4.

137 Jezev.trpasličí dlouhosrstý Teckel miniature longhair Dan Klamap Debra

5.

108 Jezev.standard dlouhosrstý Teckel standard longhair Queen Mary Amery

                              V.Skupina FCI group 5
                              

1.

246

Norský losí pes šedý

Norwegian Elkhound grey

Casanova von Massow-Krummau

2.

220 Grónský pes

Greenland Dog

Layak Gronland Angakok

3.

161 Německý špic trpasličí - oranžový
Miniature Spitz Orange
Andre Apri Cherry

4.

141 Německý špic střední - oranžový
 Spitz New Colours
Gorek Liška od krbu

5.

139 Eurasier
Eurasian
George Gerschwin von Massow-Krummau

                  VI.Skupina FCI group 6
               

1.

226

Bloodhound Bloodhound

Young Iseb

2.

208

Velký hrubosrstý vendéeský basset

Grand Basset Griffon Vendeen

Ernest Danda Bohemia

3.

166 Basset Hound Basset Hound Ares Bassbeauty

4.

154,5 Beagle Beagle Eurydiké of Volcano Cotopaxi

5.

116 Hannoverský barvář
Hanoverian Scenthound
Bask od Třípánského kamene

                               VII.Skupina FCI group 7
                            

1.

203

Irský setr Irish Red Setter Wictoria Becham z Arislandu

2.

116,5

Výmarský ohař krátkosrstý Weimaraner Shorthair Elizabeth The Queen Sirius Nova

3.

106

Anglický setr English Setter Isis Lady Dama Krkonoše

4.

105

Výmarský ohař krátkosrstý Weimaraner Shorthair Ešír z Vtelenských strání

5.

96

Český fousek - bělouš Bohemian wirehair Pointing Griffon Dar z Huťské osady

                                 VIII.Skupina FCI group 8
                             

1.

205

                Clumber španěl Clumber Spaniel             Badyan Medvědí smečka

2.

157 Chesapeake bay retrívr Chesepeake Bay Retriever Cocochanell Coffie Kelečský poklad

3.

150 Sussex španěl Sussex Spaniel Clif Boysson Bohemia

4.

140 Americký vodní španěl American Water Spaniel Carrey Jim z Rajšlu

5.

132 Sussex španěl Sussex Spaniel Celtic Dream Tornegárden´s

                      IX.Skupina FCI group 9
                  

1.

215

Čínský chocholatý pes osrstěný Chinese Crested dog PP        Oliver Modrý květ

2.

176 Pekingský palácový psík Pekingese Hedgehunter del Palazzo Imperiale

3.

170 Brabantík Small Brabant Griffon - black Jonáš Corsairey Casch
4. 153 Boloňský psík Bolognese Benjy Klenot Edenu
5. 151 Malý kontinentální španěl Papilon Continental Toy Spaniel Papillon Bastien Hroznový květ

                                 X.Skupina FCI group 10
                       

1.

245 Barzoj-ruský chrt Borzoi Patriot Sofena

2.

139 Azavak Azawakh Al- Hara´s Wema

3.

137,5 Whippet Whippet Petit Fille z Úplňku

4.

134 Anglický chrt (Greyhound) Greyhound Caesar Wiendspiel Decuma

5.

129 Sloughi Sloughi Arleta el Guerrouj

                      Neuznaná plemena NON FCI
                

1.

178 Pudl trpasličí vícebarevný Poodle Medium - panache Sophia Harlekin Envisan

2.

154 Patterdale terier Patterdale terrier Xibi Srdcové Eso

3.

122

Americký buldok

American Bulldog

Gideon Tenesco Neraka

4.

116 Americký bezsrstý terier American Hairless Terrier Kidd´s K´S White Red Sunset
5. 81,5 Chodský pes Chodsky pes Aron Kamarko

Veterán roku 2008 – The best Veteran for 2008

1.

117

Bearded Kolie Bearded Coliie Natterjack Jay Kay

2.

85

Aljašský malamut

Alaskan Malamute

Buffalo Bill Inditarod

3.

56 Irish Soft Coated Wheaten Terrier Irish Soft Coated Wheaten Terrier Babara Busch Kní-York

Nejúspěšnější mladých vystavovatelů za rok 2007 Best Junior handlers for 2007

I.Kategorie 1st kategory (9-13)

235 Nikol Balajková
100 Malý Filip
70 Kynclová Barbora

II.Kategorie 2nd kategory (13-17)

250 Tereza Šubertová
135 Jan Malý
85 Michaela Čertíková

Absolutní vítěz Absolut winner

250 Tereza Šubertová

Nyní bylo před námi finále... 10 krásných psů se utkalo v souboji o titul Šampion šampionů 2008! Posoudit přijeli toto finále 3 zahraniční rozhodčí - pani Lisbeth Mach ze Švýcarska, pan Karl Reisinger z Rakouska a předseda chorvatského kynologického svazu pan Damir Skok. Každý měl jistě svého favorita, kterému fandil. Jednoznačně největší podporu si vysloužil vítěz 6.FCI skupiny od svého "ridgeback klanu":-) tento pes již jednou titul šampion šampionů vyhrál a skupinu na této prestižní akci vyhrál již po třetí (jednou při starém bodovacím systému, podruhé při prvním ročníku novodobé soutěže a letos), takže mohl slavit svůj hattrick:-) Protože v katalogu bylo uvedeno, že se bude vybírat pořadí nejlepších třech psů, mezi moje favority patril jednoznačně Vipet, Skotský teriér a Rhodézský ridgeback. Fandili jsme ale i Border kolii, nebo Clumber španělovi:-))))) rozhodčí všechny psy posoudili a pak zapsali svoje pořadí 1.-10. Nastala chvíli napětí, kdy se hlasy sčítali a jedinec s nejnižším počtem (nejlépe umístění od všech tří rozhodčích) zvítězil. Chvíli ticha jsme krátili potleskem a povzbuzováním, přestože už bylo o vítězi rozhodnuto. Předseda ČMKU pan MVDr.Lubomír Široký převzal slovo od paní Tiché a stejně jako loni, vyhlásil jediného vítěze, kterým se stala opět fena, tentokrát ale 22měsíční fena Vipeta PETTIT FILLE Z ÚPLŇKU v majetku Veroniky Kučerové Chrpové! Čestné kolečko, slzy, gratulace a radost...to vše vyprovázelo letošní vítězku!


FOTOGALERIE   PHOTOGALLERY

Úspěchy našich přátel a další skvělé reportáže najdete na www.nahaci.cz www.bohemiaalke.com,  www.of-darkness.com www.srdcove-eso.websnadno.cz,  www.patterdaleterrier.websnadno.czwww.whippet.web-dog.net, www.kni-york.czna stránkách Terezy Šubertové, Anety Grygarové
reportáž o vítězce v Blesku :-)