19.1.2008 Šampion šampionů CZ, Praha 19.1.2008Champion of Champions CZ, Prague
&
PES ROKU 2007 všech plemen  – TOP DOG 2007 all breeds

kompletní fotogalerie ZDE all photos HERE

reportáž ze šampiona šampionů byla odvysílána 19.1.2008 na programu TV Nova v Televizních novinách ZDE

Letošní soutěž šampionů byla přístupná všem, kdo mají Českého šampiona, Českého junior nebo veterán šampiona a nebo Interšampiona, oproti loňsku, kdy to bylo možné jen pro České šampiony. Takže se dalo předpokládat, že se soutěže zúčastní více psů... a opravdu, přihlásilo se 200 psích krasavců, kteří se přijeli do Top Hotelu Praha ucházet o titul Šampion šampinů, který loni získal náš Kangaroo - více o Šampionu šampionů 2006 ZDE. Letos jsme vyrazili s Queenou, která soutěžila už loni také se skvělým úspěchem BIG 3, Rockem, který by jel stejně na vyhlášení TOP DOG, a Ryžikem, který jel více méně do počtu, protože již dopředu jsme věděli o dalších přihlášených naháčcích a vítězi.
Příprava našich třech hlavních aktérů mi zabrala v pátek celé odpoledne... Ryžik se opaloval a krémoval, koupal a fénoval:-) to byl jen začátek...pak šla na řadu Queen, o Rock si užíval po vykoupání čistý na pohovce:-)))které jsme vůbec váhali, zda jí vzít, protože je po línání a do srsti se teprve dostává, navíc máme všude na zahradě po roztátém sněhu a ledu neskutečné bláto a všichni naši pejsci působí spíše jako Jožin z bažin....Queen jsem ale vykoupala a rovněž vyfénovala... Poslední šel na řadu Rock, který byl ze všech nejšpinavější... můj plán ho nekoupat, protože se koupal na Olomouc, ztroskotal hned, jak sem ho ráno po venčení viděla! Veliká chlupatá koule obalenávýstavní sál - kruhy, stoly pro rozhodčí a podium pro vítěze blátem i na hlavě! Nedalo se nic dělat, i Rocka čekalo koupání a fénování:-) vše se ale zvládlo a naši šampioni byli připraveni! Druhý den nás jen čekalo za deště naložit vše do auta a vyrazit směr Praha.
Na místo jsme dorazili po 8 hodině a všude již bylo mnoho vystavovatelů se svými psy. Ještě, že nám držel místo Patrik s Jirkou, takže jsme se měli kam složit:-) Zanedlouho dorazila naše pomocnice Kačenka a Saša s Anetou a oslava mohla začít:-) pilo se a hodovalo, vše z vlastních zásob, a den jsme si opravdu užívali od samého rána jak dokazují i následující fotografie;-)

První kolo soutěže šampion šampionů spočívalo v tom, že rozhodčí vybral z přihlášených psů v plemeni BOB (psi i feny dohromady), který postoupil do soutěže o BIG -rozhodčí druhého kola. Obě tato kola posuzoval vždy jeden rozhodčí a až třetí kolo - BIS posuzovali tři. Letos posuzovalo 19 rozhodčích z čehož byli 3 zahraniční - prezident FCI Hans ZahájeníMüller ze Švýcarska, Ing.Štefan Štefík předseda Slovenské kynologické jednoty a Piotr Krol z Polska (všichni tři posuzovali BIS).
Celou akci zahájil předseda ČMKU MVDr.Lubomír Široký spolu s tiskovou mluvčí ČMKU Vladimírou Tichou. Začalo se v 10hodin, kdy do 5 kruhů nastoupili postupně jedinci z prvních pěti skupin FCI. Pro skupinu FCI I byl připravený největší kruh, za což pořadatelům děkujeme:-) Pes s čílem 1 Bobtail nenastoupil, takže se jako první v našem kruhu předvedl mladý Welsh Corgi. Po něm fena Pumi a Briarda a už nastupovala našeBOB Ich.MultiCh.Queen Bohemia Acro a Mgr.Božena Ovesná Queena. Přestože byla v plemeni sama, paní rozhodčí Mgr.Božena Ovesná si ji důkladně prohlédla v postoji i v pohybu a moc pěkně o ní mluvila. Pak zbývala už jen gratulace a nezbytná fotografie s paní rozhodčí. Následovala další plemena - Holandský ovčák v obou variantách, Bearded Kolie, která se předvedla jen jedna ze 3 Queen během posuzování Mgr.Boženou Ovesnoupřihlášených, Krátkosrstá Kolie a Jihoruský ovčák. Po nich nastupoval náš Rock. Opět následovalo několikrát předvedení v pohybu v kruhu, tam a zpět i trojúhelník. I tentokráte zněla z úst paní rozhodčí jen chvála. Vyzdvihovala Rockův nádherný pohyb, pevnou stavbu těla, krásnou hlavu a především disciplinovanost a soustředěnost ve výstavním kruhu. Poblahopřála nám a popřála hodně štěstí do dalšího kola. Po nás nastupovala už jen fenka Bílého Švýcarského ovčáka a I.FCI skupina byla hotová. Přestože všichni jedinci byli v plemeni sami, byli to typičtí představitelé svého plemene a postup do druhého kola si zasloužili.
MultiCh.Sunshine Shanti Shallow Rivers a Mgr.Božena OvesnáPak jsem sledovala práci ostatních rozhodčích v kruzích a pořídila několik fotek našim přátelům, které najdete ve fotogalerii ZDE. Po 11 hodině už byly prázdné všechny kruhy a mohla se předvést druhá polovina FCI skupin 6 -10. Nás se týkala skupina 9, kterou posuzovala Zdena Jílková. Bohužel jsem vše nesledovala od začátku, protože jsem venčila a připravovala Ryžika. Vím, že konkurence byla u středních pudlů, kde zvítězilČínský chocholatý pes, zleva Oliver Modrý květ, Sampan Basta, Nick Modrý květ a Kitty z Haliparku krásný bílý pudl v kontinentálním střihu, dále u čivav a čínských chocholatých psů. Další plemena byla po jednom zástupci. Naháčků bylo přihlášeno 5 a nastoupili 4. První byl Martin Bastl s Rendou (Oliver Modrý květ), pak já a Ryžik (Sampan Basta), dále Nick Modrý květ a jasné favoritky Libuška s Kitičkou (Kitty z Haliparku - sestra mojí Kiki!!!). Všichni se předvedli společně v pohybu. Pak šel každý jednotlivě na stůl. Paní rozhodčí si pejsky prohlédla a ještě požadovala pohyb up and down. Pak ještě jednou všichni dokola, výstavní postoj a to už paníIch.MultiCh.WW.EW.Sampan Basta rozhodčí měla jasno. Všem přihlížejícím řekla něco k jednotlivým psům. U Olivera mluvila o krásné úpravě srsti a pohybu. Ryžik se jí líbil pro svou dokonalou stavbu těla, na níž by se dle jejích slov dal psát standard, ale vadily jeho pihy na těle, díky nímž také nevyhrál. Paní rozhodčí skončila u Kitty, která se jí nejvíce líbila celkovým vzhledem (neměla pihy;-) ) a svým projevem takže si odnesla BOB. Ryžik dostal pochvalu i přes to, že nevyhrál, protože byl moc šikovný a i ve svých sedmi letech v pohybu stačil všem mladším :-) vystavování ho baví, a proto se s ním na výstavách ještě určitě setkáte...! Po posouzení byla chvíle volna, v níž jsme venčili pejsky, pořídili několik pěkných fotek a hlavně se náramně bavili:-)
část skupiny FCI 1Druhé kolo začínalo ve 14hodin skupinou FCI I, kterou posuzoval pan Miroslav Václavík. Do skupiny nastoupilo 12 nádherných psů. Pan rozhodčí si všechny obešel, prohlédl a osahal. Pak vybral 7 psů do užšího výběru - první já a Rock, za námi Jihoruský ovčák, Bearded Kolie, máma s naší Queen (obrovská radost, oba naši psi mají o krůček blíž k dalšímu umístění), Briard, Bobtail a Pumi. Všichni pak běželi v pohybu tam a zpět. Pan rozhodčí poděkoval Pumi a Bobtailovi a ostatní finalisti se připravovali ke společnému běhu. První pan rozhodčí postavil Queen první a ostatní za ní, takže já s Rockem jsme běželi hnedRock v pohybu ve finále FCI skupiny 1 druzí. Queena je v předvedení v pohybu skvělá, takže běžela před mámou na dlouhém vodítku kruhem. Také Rock se předvedl dokonale...běžel za mámou a Queenou na napnutém vodítku přede mnou a mě se zdálo že letí! Ostatním jsme utekli o velký kus. Zastavili jsme se a začalo vyhlašování výsledků... 5.místo fena Jihoruského ovčáka...4.místo fenka Briarda... skvělé jsme na těch nejvyšších stupních!!! Ještě jsem stihla říct vedle mě stojící máme, že je to super, Rock bude třetí Queen druhá a vyhraje Bearded Kolie... a už komentátorka vyhlašovala "třetí místo krásný a ušlechtilý pes s nádherným osrstěním -kdo z koho...vítězí naše Queen Australský ovčák" WOW!!! Zavalil mě skvělý pocit, ale to už běžíme s Rockem kruhem a přesto, že jsme třetí, tak vítězíme - vítězíme sami pro sebe! Na konci kruhu mi neznámý pán (pracovník firmy Zvěrokurh asi...) nabídne rámě a odvádí nás na pódium na stupně vítězů. Dole stojí ve velikém finálovém kruhu jen Queen a Bearded Kolie... "druhé místo.... Bearded Kolie a vítězí Německý ovčák". Hala jásá a já ze stupňů vítězů také. Následují gratulace, předání pohárů i dárků a fotografie. Ještě nezbytné poděkování rozhodčímu a utíkáme slavit ;-)

I.Skupina rozhodčí Miroslav Václavík CZ FCI group 1 judge Miroslav Václavík CZ

1.

Německý ovčák

Queen Bohemia Acro

maj. J.+A.Podzemských

2.

Bearded kolie

Natterjack Jay Kay

maj. D.Volková

3.

Australský ovčák

Sunshine Shanti Shallow Rivers

maj. J.+A.Podzemských

4.

Briard černý

Kennedy sa Nadina-Sis

maj. Mgr.N.Střelková + K.Chovančíková

5.

Jihoruský ovčák

Anuschka Charisma Adani-Zari

MVDr.B.Dostálová

Kačenka se mazlí s Chippem
Sledovali jsme i ostatní FCI skupiny a spolu s Bárou a Kačenkou jsme tipovali vítěze. V FCI skupině 2 to byla krásná Německá doga modrá, která tvořila se svou handlerkou Německá doga modrá NABUCCO CEVELOB  dokonalou dvojici - mohutný ušlechtilý pes a krásná jemná dívka v úchvatných šatech, skončili 3. Ve 3 skupině bylo mnoho krásných psů a tipnou vítěze nebylo jednoduché, obzvlášť, když soutěžilo několik našich přátel. Fandili jsme Silky teriéru Wabbíkovi a Saše, Stafordovi Tomášovi s Patrikem, Ramíškovi a Míše a krásný byl i Airedale teriér. Skupina 4 není mojí krevní skupinou (několik členů naší fandící skupiny odešlo na záchod či kouřit;-) ), ale přesto tu bylo mnoho krásných psů. Nejvíce se mi líbila hladkosrstá standardní jezevčice Rebeca v majetku manželů Filípkových, kterou jsem naposledy viděla na slovenském šampionu šampinů, kde skončila BIS 3. I tady byla na třetím místě, ale "pouze" ve skupině. Další 5 skupina měla od samého začátku dva (pro nás) jasné favority - Sibiřského huskyho a Aljašského malamuta. Zvítězil Nanook husky a malamut za ním druhý - tip nám opravdu vyšel;-) Skupinu FCI 6 posuzoval Dr.Ing.Jaromír Dostál. Z 8FCI 6 před vyhlášením vítěze nastoupených psů vybral na stupínek nejvyšší Basseta. Náš favorit byl Bloodhound vedený majitelkou v nádherných plesových šatech! FCI skupinu 7 a 8 posuzoval Hans Müller a v obou skupinách vybral ty jasně nejlepší - Německého krátkosrstého ohaře a Anglického kokra, který ale zvítězil jen o fous nad nádherným Clumber španělem! V 9 skupině se bylo nač dívat a pozici rozhodčího jsem panu Řehánkovi nezáviděla. Královský pudl, Lhasa Apso, Bišon, Mops, Pekinéz, Naháč...ti všichni by se mohli stát vítězi! Nejvíce se mi líbil Královskýfinalisté IX.skupiny FCI: v pohybu Bílý královský pudl, poněkdu zastrčený Bílý střední pudl, Lhasa apso, Čínský chocholatý pes a Pekinéz pudl - krásně osrstěný, upravený, předvedený, nádherný pohyb a v postoji sám držel ocas... moc mě mrzelo jeho 5.místo! Pak jsem to přála Patrikovi s 10.skupina před vyhlášením vítěze...koho byste tipovali vy???Bossem, ti skončili 3. Když už dole stál jen střední pudl a naháč, bylo jasné, kdo zvítězí...i hala to dala najevo - větší potlesk a jásot sklidil na otázku paní Tiché "líbí se vám více Čínský chocholatý pes?" právě naháč. Snad největším překvapením pro mě byla 10 FCI skupina. Dokonalý 8,5letý Afghánský chrt skončil až třetí. Další můj favorit, krásná fena Vipeta, která se předvedla pěkně i v pohybu a stačila tak i na mnohem větší chrty, byla 2. Zvítězil pěkný Anglický chrt, kterému se však vůbec nechtělo běhat.  Neuznaných plemenech se mi nejvíce líbili Americký a Búrský buldok, ale vítězem se stala fena Patterdale teriéra.

II.Skupina rozhodčí Miroslav Václavík CZ FCI group 2 judge Miroslav Václavík CZ

1.

Tibetská Doga

Falco Strážce tibetu

maj. J. Pomejová

2.

Španělský mastin

Feya Mastibe

maj. I. Járová

3.

Německá doga modrá

NABUCCO CEVELOB 

maj. J. Šulcová

4.

Šarplaninský pastevecký pes

Etnis z Moštěnského dvora

maj. A. Kačmarčík

5.

Středoasijský pastevecký pes

Benito Zlatá Louka

maj. J.Prášil

III.Skupina rozhodčí Piotr Krol PL FCI group 3 judge Piotr Krol PL

1.

Yorkšírský teriér

Xmas Surprise Stříbrné přání

maj. A. Bystranská

2.

Skotský teriér Ramirez Euri-Escot maj. MUDr. M. Štětina a E.+M. Štětinová

5.

Irský soft coated wheaten ter. Barbara Bush Kní-York maj.: Mgr. P. Šubertová

4.

Erdelteriér Dwight Dwane Adia Avi maj. I. Králová + Mgr. Š.Vavrošová

5.

Český teriér Casiopea Orest Kaliméra maj. M.Ouředníková

IV.Skupina rozhodčí Ing.Štefan Štefík SK FCI group 4 judge Ing.Štefan Štefík SK

1.

Jezev. trpasličí drsnosrstý

Jorika z Rydlewa

maj. L. Fairaisl

2.

Jezev. standard drsnosrstý

Wojtek´s Hannibal

maj. L. Fairaisl

3.

Jezev.standardní hladkosrstý Rebeca z Poschingeru maj. M.Filípková

4.

Jezev. standard dlouhosrstý

Cajus von der Weidewiese maj. Rudolf Ocasek

5.

Jezev.králičí dlouhosrstý Bonjour od Černé Sabinky maj. Z. Vlčková

V.Skupina rozhodčí Otakar Vondrouš CZ FCI group 5 judge Otakar Vondrouš CZ

1.

Sibiřský husky Oumiak´s The Show Must Go On maj. M. Semeráková

2.

Aljašský malamut Lupino Lupus of Navarama maj. L. Juhaňáková

3.

Německý špic Andre Apri Cherry
nebyl v katalogu ani v dodatku!!!
maj. MVDr. V. Vlčková

4.

Norský losí pes Argo Excellent Elgjakten´s maj. M. Kandová +  K. Kanda

5.

Akita-Inu Achiko Go Akita Inu of Cacic maj. Ing.M.Jůzová

VI.Skupina rozhodčí Dr.Ing.Jaromír Dostál CZ FCI group 6 judge Dr.Ing.Jaromír Dostál CZ

1.

Basethaund

Ares Bassbeauty

maj. J.Kohout

2.

Bloodhound

Young Iseb

maj. M.Klivarová

3.

Bígl Monty Jack Weinlinie maj. P. Bauerová

4.

Dalmatin Chainie´s Secret by Raul maj. Mgr.D.Coubalová

5.

Hannoverský barvář

Bask od Třipánského kamene

maj. J. Fríd

VII.Skupina rozhodčí Hans Müller CH FCI group 7 judge Hans Müller CH

1.

Německý ohař krátkosrstý Atari Jasénky maj. M. Rymerová

2.

Gordon setr Terry Czech Pamir maj. M. Vojáčková

3.

Anglický setr Eglantine Leslie Leven maj. T. Novák

4.

Český fousek Jerry Akcezal maj. D.Brzkovská

5.

Výmarský ohař krátkosrstý Jim z Krokočínských lesů maj. Z. Valský

VIII.Skupina rozhodčí Hans Müller CH FCI group 8 judge Hans Müller CH

1.

Anglický kokršpaněl černý Petunia Marcato Line maj. I. Růžičková

2.

Clumber španěl Aiakos Sylvains z Vinného gruntu maj. I. Běláčková

3.

Anglický špringršpaněl Barecho Just My Style maj. Ing. D.Mervová

4.

Zlatý retrívr Wrangler Misantos maj. I. + A. Míškovi

5.

Portugalský vodní pes Alwin z Kasétek maj. Š. Baumrukrová

IX.Skupina rozhodčí Petr Řehánek CZ FCI group 9 judge Petr Řehánek CZ

1.

Čínský chocholatý pes Kitty z Haliparku maj. Ing.L.Brychtová

2.

Pudl střední bílý Ílos Arcanus Iliria maj. Ing. N. Klírová

3.

Lhasa Apso Big Boss Pibaro maj. P. Panýrek
4. Pekingský palácový psík Hedgehunter del Palazzo Imperiale maj. D.Kšánová
5. Pudl velký bílý Hector Marco Bohemica maj. Z. Azzolliniová

X.Skupina rozhodčí Libuše Ubrová CZ FCI group 10 judge Libuše Ubrová CZ

1.

Grejhaund-anglický chrt

Caesar Windspiel Decuma

maj. P.Lorencová

2.

Vipet Keiko z Úplňku maj. MVDr.S.Chrpa + Bc.V.Kučerová-Chrpová

3.

Afgánský chrt Franco Nero Gandamak maj. Z. Kavalová

4.

Barzoj-ruský chrt Vladimir z Palatinu Moravie maj. D.Juranová

5.

Italský chrtík Bilbo Gil-Endor maj. PhDr. H.Podaná

Neuznaná plemena rozhodčí Dr.Ing.Jaromír Dostál CZ NON FCI judge Dr.Ing.Jaromír Dostál CZ

1.

Patterdale teriér

Bety od Svitavských pramenů

maj. Ing.P. Kotěra

2.

Chodský pes Cora Dolský mlýn maj. J. Žáková

3.

Búrský buldok Aragorn Pumba maj. Ing.I. Stašková + J. Stašek

4.

Americký buldok

Gideon Tenesco Neraka

maj. K.Hudcová

5.

Barevný boloňský psík Charlie Black Hekaté maj. J.Bužková

tanec se psemNásledovala pauza, v níž Šimona Drábková předvedla se svou border kolií tanec se psem a zpívala Jitka Zelenková. Pak bylo na programu vyhlašování nejúspěšnějších psů za rok 2007... Toto je neoficiální pořadí nejlepších 10 psů, protože oceňoval se jen vítěz, který získal titul TOP DOG – a to je náš Rock!!!!!!!!!!!! Tabulku jsem sestavila proto, abyste se mohli podívat, že mezi 10 nejlepšími jsou 4 z FCI skupiny 1!!!

NEJLEPŠÍCH 10 PSŮ  za rok 2007 – TOP 10 DOGS 2007

1.

270

Australský ovčák

Australian Shepherd

Sunshine Shanti Shallow Rivers

2.

250

Basethaund

Basset Hound

Ares Bassbeauty

3.

232

Pumi

Pumi

Cron De El Segadal

4.

231

Americký buldok

American Bulldog

Gideon Tenesco Neraka

5.

229

Jezevčík stand.dl.

Dachshund Normal.Langh.

Cajus von der Weidewiese

6.

225

Bloodhound

Chien de Saint Hubert

Young Iseb

7.

216

Maďarský chrt

Magyar Agar

Vágtázo Cica

8.

210

Katalánský ovčák

Gos d´Atura Catala

Virko du Vanil des Artses

9.

207

Australský silky ter.

Australian Silky Terrier

Wabby Bohemia Alké

10.

204

Holandský ovčák krátkosr.

Hollandse Herdershond Korth.

Cézanne Lorrain Wapini von Folge

10 VÍTĚZŮ SKUPIN FCI + NEUZNANÁ PLEMENA - 10 WINNER OF GROUPS FCI + NON FCI GROUP

I

270

Australský ovčák

Australian Shepherd

Sunshine Shanti Shallow Rivers

II

187

Šarplaninský pastevecký pes

Sarplaninac

Etnis z Moštěnského dvora

III

207

Australský silky ter.

Australian Silky Terrier

Wabby Bohemia Alké

IV

229

Jezevčík stand.dl.

Dachshund Normal.Langh.

Cajus von der Weidewiese

V

189 Eurasier Eurasier Casanova von Massow-Krummau

VI

250

Basethaund

Basset Hound

Ares Bassbeauty

VII

127 Německý ohař krátkosrstý Deutscher kurzh. Vorstehhund Bruce Jásenky

VIII

193 Chesapeake bay retrívr Chesepeake Bay Retriever Cocochanell Coffie Kelečský poklad

IX

196 Pekingský palácový psík Pekingese Hedgehunter del Palazzo Imperiale
X 216

Maďarský chrt

Magyar Agar

Vágtázo Cica

Non FCI

231

Americký buldok

American Bulldog

Gideon Tenesco Neraka

Dále následují výsledky nejlepších a také oceňovaných jedinců v jednotlivých FCI skupinách.

I.Skupina FCI group 1

1.

270

Australský ovčák

Australian Shepherd

Sunshine Shanti Shallow Rivers

2.

232

Pumi

Pumi

Cron De El Segadal

3.

210

Katalánský ovčák

Gos d´Atura Catala

Virko du Vanil des Artses

4.

204

Holandský ovčák krátkosr.

Hollandse Herdershond Korth.

Cézanne Lorrain Wapini von Folge

5.

180

Pyrenejský ovčák (s krátkou srstí v obličeji)

Berger des Pyrénées (á face rase)

Ejmy Farma Štěkot

II.Skupina FCI group 2

1.

187

Šarplaninský pastevecký pes

Sarplaninac

Etnis z Moštěnského dvora

2.

169

Středoasijský pastevecký pes

Sredneasiatskaia Ovtcharka

Benito Zlatá Louka

3.

168

Anglický buldok

Bulldog

Charleston Moravia Falaris

4.

159

Argentinská doga

Dogo Argentino

Akim Barrandovské stříbro

5.

150

Svatobernardský pes krátkosr.

St.Bernardshund Kurzhaarig

Eliška od Natálky

5. 150 Shar-pei ? ?

III.Skupina FCI group 3

1.

207

Australský silky ter.

Australian Silky Terrier

Wabby Bohemia Alké

2.

194 Erdelteriér Airedale Terrier Dwight Dwane Adia Avi

3.

134 Parson Russel teriér Parson Russel Terrier Frodo Černý Faun

4.

132 Miniaturní bulteriér English Bull Terrier Miniatur Arwen Mini Minies

5.

122 Irský soft coated wheaten ter. Irish Soft Coated Wheat.Ter. Armando Mario della Quattrocento

IV.Skupina FCI group 4

1.

229

Jezev. standard dlouhosrstý

Dachshund Normal.Langh.

Cajus von der Weidewiese

2.

203 Jezev.králičí drsnosrstý Dachshund Kanin.Rauhh. Berenika Babou Piccolo Gitano

3.

176 Jezev.standardní hladkosrstý Dachshund Normal.Kurzh. Rebeca z Poschingeru

4.

110 Jezev.standardní hladkosrstý Dachshund Normal.Kurzh. Dalibor z Mařenické fořtovny

5.

88 Jezev.trpasličí dlouhosrstý Dachshund Zwerg Langh. Cane di Amore Belle Amie

V.Skupina FCI group 5

1.

189

Eurasier Eurasier Casanova von Massow-Krummau

2.

185 Německý špic trpasličí Deutscher Zwergspitz Andre Apri Cherry

3.

136 Grónský pes Grőnlandshund Layak Gronland Angakok

4.

132 Čau čau Chow Chow Chopan´s Here´s The Minstrel

5.

117 Norský losí pes Norsk Elgund grä Argo Excellent Elgjakten´s

VI.Skupina FCI group 6

1.

250

Basethaund

Basset Hound

Ares Bassbeauty

2.

225 Bloodhound

Chien de Saint Hubert

Young Iseb

3.

155 Bloodhound

Chien de Saint Hubert

Collin z Podjeřmanské skály

4.

142 Velký hrubosr. vendéeský baset Grand Basset Griffon Vendéen Ernest Danda Bohemia

5.

118 Malý hrubosr. vendéeský baset Petit Basset Griffon Vendéen Gandalf Elve Bohemica

VII.Skupina FCI group 7

1.

128

Německý ohař krátkosrstý Deutscher kurzh. Vorstehhund Bruce Jásenky

2.

112

Irský setr Irish Red Setter Yasmine z Saturnii

3.

106

Slovenský hrubosrstý ohař Slovenský hrubosrstý stavač Cita z Milhostovských polí

4.

93

Maďarský ohař krátkosrstý Rővidszőrü Magyar vizsla Beata z Lastrovce

5.

77

Výmarský ohař krátkosrstý Weimaraner kurzhaaring Ešír z Vtelenských strání

VIII.Skupina FCI group 8

1.

193

Chesapeake bay retrívr Chesepeake Bay Retriever Cocochanell Coffie Kelečský poklad

2.

121 Anglický kokršpaněl černý English Cocker Spaniel black Petunia Marcato Line

3.

116 Portugalský vodní pes Cao de Agua Bradlafouska od Emy Destinové

4.

106 Anglický špringršpaněl English Springer Spaniel Acer of Klamar Garden

5.

100 Americký kokršpaněl American Cocker Spaniel Latent Energy Moser Dog

IX.Skupina FCI group 9

1.

196

Pekingský palácový psík Pekingese Hedgehunter del Palazzo Imperiale

2.

179 Lhasa Apso Lhasa Apso Big Boss Pibaro

3.

172 Pudl velký bílý Caniche grand blanc Hector Marco Bohemica
4. 147 Mops Pug Aleks iz Strogino
4. 147 Havanský psík Bichon Havanais Vanilka Vanilková z Farmy zvířat

Kdyby byl náš Tailor zapsán v české plemenné knize, nasbíral na pouhých 6 výstavách celkem 164bodů, takže by se umístil v IX.FCI skupině na 4.místě!!!

X.Skupina FCI group 10

1.

216

Maďarský chrt

Magyar Agar

Vágtázo Cica

2.

175 Slugi Sloughi Areta el Guerrouj

3.

122 Grejhaund-anglický chrt Greyhound Demolition Man Decuma

4.

121 Barzoj-ruský chrt Barzoi Patriot Sofena

5.

119 Grejhaund-anglický chrt Greyhound Gaysyde Marchioness

Neuznaná pelemena NON FCI

1.

231

Americký buldok

American Bulldog

Gideon Tenesco Neraka

2.

196 Búrský buldok Boerboel Aragorn Pumba

3.

112 Louisianský leopardí pes Lousiana Catahoula Falco Šumící křídla

4.

104 Barevný boloňský psík Bolognese Ladushki Lakachik
4. 104 Pudl trpasličí vícebarevný Caniche nair panache Oriana Harlekin Envisan
5. 98 Pražský krysařík Pražský krysařík Falco z Amálčiny zahrádky

Vyhlášení nejúspěšnějších mladých vystavovatelů za rok 2007 Best Junior handlers for 2007

I.Kategorie 1st kategory (9-13)

215 Tereza Šubertová
170 Michaela Čertíková
115 Jan Malý
95 Nikol Balajková
20 Petra Kolegarová

II.Kategorie 2nd kategory (13-17)

265 Lucie Kotěrová
145 Michaela Hanzlová
110 Lukáš Čertík
45 Ivo Machač
30 Linda Kynclová

Absolutní vítěz Absolut winner

265 Lucie Kotěrová

Míša a Chip :-)Tak konečně bude mít opět Česká republika svého zástupce na Mezinárodním finále Junior Handlerů na Cruft 2008! Vítězka tam pojede zřejmě  za zásluhy, protože vyhrála starší kategorii již po třetí. Absolutním vítězem se stala poprvé. Moc gratuluji Míše k super 2.místu, kam se dostala i bez protekce. Míša v loňském roce soutěžila i s našimi pejsky:-)

 

10 vítězů skupin - 10 nejlepších psů z 200 šampionů!!!

rozhodčí pro BIS, zleva: Piotr Krol PL, Ing.Štefan Štefík SK a Hans Müller CH. Zcela vlevo komentátor V.ŽmolíkVrchol večera byl tu... souboj 10 psů (vítěz neuznaných plemen nemohl soutěžit!) o titul Český šampion šampionů!!! Tři zahraniční rozhodčí si znovu prohlédli jednotlivé psy. Samozřejmě jsem držela pěsti naší Queeně, ale osobně jsem tipovala vítěze VI.skupiny Basseta nebo IX.skupiny nahačku Kitty. Pro oba to byl ale zřejmě náročný den, takže se nepředvedli tak, jak by si jejich majitelé asi přáli. Dále jsem si říkala, že by mohla zasáhnout do boje krásná fenka jorkšíra...krásná Naše Queen a vítěz 10.FCI skupiny Greyhound vedený Patrikemsrst, pohyb, při němž vypadala jako když pluje, nádherný arogantní výraz... a tak se také stalo! Vítězem se stala téměř 5letá fena Yorkšírského teriéra, jménem Xmas Surprise Stříbrné přání... majitelka paní Bystranská v kruhu chvíli mlčky klečela u své fenky, jako by nevěřila tomu, co doktor Široký právě řekl. Celý sál tleskal a fenka se ještě naposledy proběhla přede všemi kruhem... Když fenka i šťastná majitelka vystoupali na stupně vítězů následovaly gratulace a překvapení v podobě výbuchu barevných konfet:-) Ještě byl vyhlášen MISS Zvěrokruhu, kterou, tedy vlastně, kterým se stal 8,5 roku starý Afgánský chrt Franco Nero Gandamak.

Úspěchy našich přátel a další skvělé reportáže najdete na www.nahaci.cz, www.pibaro.com, www.bohemiaalke.com ,  www.great-lady.com, na stránkách Terezy Šubertové