21.+22.5.2005 Mezinárodní výstava LITOMĚŘICE
21.+22.5.2005 International dog show Litoměřice CZ

 

N a tuto mezinárodní výstavu bylo přihlášeno entry  téměř 2600 psů a fen dogs, kteří se předvedli ve dvou výstavních dnech.

SOBOTA 21.5.2005
Saturday 21.5.2005
Sobota byla ve znamení australských ovčáků :-), především závěrečné soutěže!3x stupně vítězů v závěrečných soutěžích! to tu ještě nebylo!!!Počasí tento den bylo opravdu již letní a sice malý výstavní kruh, ale přímo v "centru" výstaviště před hlavní tribunou, dal možnost početným návštěvníkům vidět australské ovčáky. Toto nejen na oko atraktivně zbarvené a vypadající , ale také povahově vynikající plemeno , bylo opravdu ve středu zájmu.S potěšením jsme odpovídali na několik desítek dotazů " prosím Vás co je to za plemeno, jak se prosím jmenuje tohle plemeno....! " No přeci

AUSTRALSKÝ OVČÁK Australian Shepherd
Přihlášeno bylo 10 jedinců tohoto plemene a návštěvníci výstavy mohli vidět všechny barvy ve kterých se vyskytuje - tedy blue-merle, red-merle, černá i červená tricolor


také na fotografii můžete vidět zástupce všech barev:-) děkujeme paní Kozlové a slečně Petře Baumgartnerové, za skupinové foto :-)
Původně měl australáky posuzovat pan Redlický z Polska, který je ale bude posuzovat hned za týden na klubové výstavě, takže asi to byl důvod, proč nastala změna a rozhodčím Judge pro australáčky byl pan Matyáš ze Slovenska.Hospitace pro toto plemeno si dělaly pani Mgr.Jaroslava Ovesná Rndr. a pani Eva Hájsková. Můžeme se tedy za nedlouho dočkat dalších rozhodčích pro toto plemeno.

PSI dog
třída dorostu
puppy class

velmi nadějný 1 very promissing 1
Shallow River´s WESAN TEPA
(Ch.. Stonecrest Elite Above All + ch.Elite Kissed By Sunshine)

s exlusive handler Jana Drbalová :-))))))))

třída mladých young class

Výborný 1, CAJC, Dokončený Český junior šampion  ex.1, Young winner comletet Young champion Czech
ABBO Mladá Živa
(Goldstar Cauz´n a Ruckus + Rubbvy Colour Dream)

Výborný 2,   ex.2,
AUSTIN Mladá Živa
(Goldstar Cauz´n a Ruckus + Rubbvy Colour Dream)
 


třída střední intermedial class

Výborný 1, CAC, CACIB, BOB   ex. 1, CAC, CACIB,BOB
SHALLOW RIVER´s WAHPEEH CATAWBA
( Ch. Sunshine Sooner or Later + Runway Coper de L´oree des Charmonil)

Výborný 2, rez. CAC,rez.CACIB ex.2 rez. CAC,rez.CACIB
CZUKAN Ew-Bor
(Goldstar Cauz´n a Ruckus + Shoreland´s Expensive Hoby)


třída otevřená open class

Výborný 1, CAC,dokončený Český šampion ex.1, CAC, complete Czech champion
Las Racosa Rusty Bull
(Las Rocosa Tsunami Bul + Las Rocosa April)


třída šampionů - champion class

Výborný 1, CAC  ex.1, CAC
Sunswept´s SHADOW
(Agua Dulce My Hearts Content + Casinos Minight Motion)

---
Soutěž o Cacib psi

zleva vítěz mezitřídy a později také CACIB Wahpee + vítěz třídy otevřené a šampionů. Ocenění rez.cacib získal pes V2 z mezitřídy

Feny bitch
třída dorostu
puppy class

velmi nadějná 1 very promissing 1
Shallow River´s WAHE HULI TEPA ACRO
(Ch.. Stonecrest Elite Above All + ch.Elite Kissed By Sunshine)

naše Way ( čte se ne jako cesta anglicky, ale něco jako " UWAJ" :-), se měla možnost ještě 3x předvést v závěrečném kruhu na stupních vítězů!čtěte podrobně výsledky závěrečných soutěží níže :-)

třída mladých -
young class

Výborná1, CAJC 
ex.1, Young Winter
ASPEN Mladá Živa
(Goldstar Cauz´n a Ruckus + Rubbvy Colour Dream)

Výborná 2 ex.2
Rising Sun True and Gentle Mate
(Springg Fever of Rising Sun + Rising Sun True Blue Skyler)
výborná 1 Cajc + výborná2 ve třídě mladých
výborná2 ve třídě mladých

---
soutěž o BOB

Z leva Cajcové Abbo + Aspen Mladá Živa + BOB Shallow River´s  Wahpeeh Catawba a pan Rozhodčí Matyáš.


Německý ovčák
German Shepherd
Přihlášeno bylo 22 psů a fen, které posuzoval  judge ústřední poradce chovu německých ovčáků pan Jiří Šiška

Výborná 1, CAC,rez.CACIB ex. 1, CAC,rez.CACIB
 Ch. QUEEN Bohemia Acro
( Fabio Územie zázrakov + Ch. Gillete Bohemia Acro)


Výborná 1, CAC, CACIB, BOB, 3.místo na BIG  ex.1, CAC,CACIB,BOB,3.place BIG
DIXI z Kadaňského Podhradí
( Lang Územie Zázrakov + Xora Mikor)

Závěrečné soutěže final contests
V závěrečných soutěžích se hned několikrát "skloňovalo" jméno plemene Australský ovčák:-) ! Bohužel komentující pani Tiché to dělalo trochu problémy a tak jednou nastupovala borderka , jednou austrlaksý honácký, ale myslím, že jsme jí opravovali svorně tolikrát, že nyní si již zapamatovala, že ty medvídci jak je komentovala jsou Australší ovčáci! :-) Bohužel nebývá u nás zvykem, že australský ovčák se účastní tolika závěrečných soutěží jako tento den! ( V zahraničí je to mu jinak - koukněte se třeba na výstavy - kde 1.den aussies BIG a druhý den i BIS v jednom víkendu-klikni  ZDE  uvidíš to úplně dole).A tak doufáme, že si nejen komentující,rozhodčí, ale především diváci začnou "zvykat" že se aussies v závěrečných soutěžích a doufejme že i na stupních nejvyšších ( jako zde ) budou objevovat stále častěji, a nebude tak problém poznat, že se jedná o australské ovčáky!

SENIOR HANDLING
rozhodčí pan Zdena Jílková  judge Mrs. Zdena Jílková CZ
Obdobou mladého vystavovatele ( juniorhandling) je na výstavě v únoru v brně a na této Litoměřické výstavě také soutěž seniorhandling.V této soutěži se většinou předvádí úspěšní juniorhadleři,kteří již "dětskému" věku odrostli, nebo prostě jen dospělí vystavovatelé,kteří chtějí ostatním ukázat, že umí své psy předvádět.Oba dva dny se této soutěže zúčastnila početná ale i zkušená konkurence a v sobotu zvítězila majitelka jezevčíka  a na skvělém 2. místě se umístila naše  děvčata MARTINKA s WAY :-)


Tak naše nyní 6ti měsíční Way ( Shallow River´s Wahe Huli tepa Acro) mohla již po druhé ve svém zatím krátkém životě stanout na stupních vítězů :-)
Poprvé tuto možnost měla ve svých 3.měsících na jiné výstavě - můžete vidět zde: stačí kliknout na enter:-).

Pár psů couple dog
rozhodčí pan Miroslav Redlický Polsko judge Mr. Miroslav Redlický Poland
 

Nikdo jistě nejste na pochybách jak velkou radost nám udělalo skvělé 2.místo našeho páru psů AUSTRALSKÝCH OVČÁKŮ
Shallow River´s Wahpeeh Catawba + Shallow River´s Wahe Huli Tepa Acro

Pro nezasvěcené - nejedná se o sourozence ( jak jste si mylně někteří mysleli - aniž jste se předtím podívali do katalogu) ale o 15měsíčího Wapíka a 6ti měsíční Way,kteří sice pocházejí z jedné a té samé chovatelské stanice paní Claire Mary z Francie, ale jsou k sobě naprosto nepříbuzní!!!! Nebudou nikdy spolu použiti jako partneři ( přestože jsou nepříbuzní), protože oba dva jsou v barvě blue merle a to jak známo není možné používat oba rodiče v této barvě pro hrozící zdravotní problémy štěňat ( hluchota, dědičné defekty očí i slepota, předčasné porody, mrtvě narozená štěňata, potraty a spousty jiného). Way má před sebou ještě velmi dlouhou cestu - tedy výstavní kariéru, také pracovní ( oba dva již začínají s různým výcvikem - brzo budete moci vidět na jejich osobních stránkách!) a tak na štěňátka Way, budeme ještě velmi dlouho čekat!  To je možná odpověď prot ty, kteří se obávali,že budeme mít 7vrhů asutraláků do měsíce :-) :-) :-) !Někteří rozhodčí se mě v neděli ptali, jestli budu používat do chovu toho krásného psa - mysleli tím Wapíka - protože ho považují za opravdu kvalitního psa(o jeho kvalitách není pochyb nejen díky jeho exteriéru, ale především díky jeho opravdu špičkovým rodičům - kteří jsou rodiči již několika vynikajících jedinců , a především nejen oni sami, ale pocházejí z velmi zdravé linie - plnochrupých, RTG kyčelních i loketních kloubů negativních linií, samozřejmostí je několik generací předků s negativním výsledkem na dědičné choroby očí.Také tu není žádný výskyt epilepsie!!- Píšu to sem proto, že ne všichni umíte anglicky aby jste si našli materiály o předcích našich australáků a někteří rádoby chovatelé, nebo "chovatelka" ? kterým je nepohodlné, že jsme importovali kvalitní jedince - kteří nejen že vypadají úplně jinak než většina místních jedinců ( asi je to tím, že vypadají tak, jak má australský ovčák vypadat) , kteří se tady začínají prosazovat, tak pomlouvají zdraví rodičů a předků našich psů!!! Moje odpověď tedy zněla, že z toho mála fen, které tady v CZ jsou je většina blue merle a tudíž nemohou jako partnera jejich majitelé Wapíka použít.Je tedy na každém, kdo má něco v hlavě, kdo neposlouchá jen "jedna paní povídala" aby se rozhodl, jestli s Wapíkem bude,nebo nebude krýt, nebo si nechá "nakecat" že je právě z té nejhorší linie ( jen proto že je jiná než tady dosud byla!) .To je odpověď i pro ty, kteří jste se již na krytí s Wapíkem ptali, krytí s ním bude možné jen omezenou dobu,protože po nějaké době bude jeho výstavní kariéra pokračovat znovu ve Francii a Itálii a hlavně později v USA, takže není příliš mnoho času:-)!Čímž samozřejmě nemám na mysli, že je nutno  s ním krýt jenom proto,že tady dlouho nebude!to je snad každému jasné. Podotýkám, že ho nikomu na krytí nenabízím! ani nevnucuji, nevěsty již na něj čekají v zahraničí - a jejich majitelé mají krytí zamluveno! :-)


2.place Best couple dog :-)

Nejlepší chovatelská stanice - Best breed station
rozhodčí - judge Mgr.Božena Ovesná CZ

Z 6ti přihlášených chovatelských stanic se chovatelská stanice Australských ovčáků SHALLOW RIVERS pani Claire Mary z Francie (ne jak bylo chybně v katalogu uvedeno,že je to naše ch.st. všichni víte že je to Bohemia Acro :-)) umístila na skvělém
3. místě 3.place Best breed station


Takto jsme si nacvičovali choreografii před nástupem do kruhu :-)
--
takto jsme si pak vedli v kruhu :-)

což nás " vyneslo na krásné 3tí místo :-)

Way si počínala jako opravdová profesionálka :-) a když viděla stupně vítězů- tak si sama na ně vyskakovala:-) není divu vždyť v tento den během chvíle to bylo již po třetí!!!


Zvítězila ch.st. Amerických kokrů

NEDĚLE  22.5.2005
Sunday 22.5.2005

Zatím, co já jsem si dělala další hospitaci ( rozšíření aprobace rozhodčího) na další plemena Lhasa Apso a havanéz, jiní se pilně snažili a vystavovali!

SHIH-TZU
rozhodčí judge Zdena Jílková CZ

PSI-dogs
třída mladých young class

Výborný 1, CAJC,BOB, a dokonček Klubový junior šampion   Ex.1, Winner class young,BOB and copmlete Young champion Club
QUANTICO Bohemia Acro
(Ch.Atlanta from Audreys Paradis + Dame Fortune Bohemia Acro)

Výborný 2 ex.2
UNIQUE CHACHA Bohemia Acro
( Ich. Prime Moon Cha Cha Cha + Top Premium Bohemia Acro)


--
Výborný 3 ex.3
BRONKO RED z Kraje Mlh
(Ich.Perfect Red Boy Bohemia Acro +Qwendy z Kraje mlh)


V1, CAJC+V2+V3


třída otevřená open class

Výborný 1, CAC, CACIB  ex.1, CAC,CACIB
Ch.DAY BREK Bohemia Acro
(Ich.Tuscany´s Challenger At Acte + Sannie´s Ke-San C´An´Die )
---
Výborný2, rez. CAC, dokončený Český šampion  ex.2 rez.CAC,complete Champion Czech
Harlequin Bohemia Acro
(Ich.Perfect Red Boy Bohemia Acro + Kerolanc Bohemia Acro)

Day Brek + HarlequinHarlequin


Gratulujeme majitelům L.Bejčkové + P.+P. KNAKE - z Holandksa k dokončení ocenění Český šampion!

Třída šampionů -champion class

Výborný 1, CAC,rez.CACIB-ex.1,CAC,rez.CACIB
Ch. NETT z Kraje mlh
(Lucky Dream Paprsek Tibetu+Blondy z Kraje mlh)

FENY - BITCH
třída dorostu  puppy class

Velmi nadějná 1 very promissing 1
WATER LILLY Bohemia Acro
(Ch.Acro-Boy Solaris Avis - Joy Red Princess Bohemia Acro)třída mladých young class

Výborný 1, CAJC a dokončený Klubový junior šampion Ex.1, Winner class young,complete Young champion Club
QUEEN STAR Bohemia Acro
(Ch.Atlanta from Audreys Paradis + Dame Fortune Bohemia Acro)mezitřída - intermedial class

Výborný 1, CAC,rez.CACIB ex.1, CAC,rez.CACIB
NICK-NACK Bohemia Acro
(Wenrick´s Mover and Shaker + Sannie´s Ke-San C´An Die)

Výborná 2, rez.CAC ex.2,rez. CAC
CORI ČIMAN Mon-Lang
( Knock Out Bohemia Acro + Trinity z Czech Mogadoru)


třída otevřená open class

Výborná 1, CAC, CACIB , dokončen Český šampion ex.1, CAC, CACIB,completet Czech Champion
TZU SHANGAI Yah Thi v. Tsai Sjen
( Lexus IX + Miomi Thi v tsai Sjen)
Gratulujeme majitelům P.+P. Knake z Holandska jk dokončení Českého šampiona pro tuto fenu ! :-)

CACIB Shangai, rez.CACIB NICK NACK Bohemia Acro

Soutěž o BOB


Zleva BOB Quantico, CACIB Day Breck + CAJC Queen Star
Bohemia Acrto
+CACIB Shangai

Závěrečné soutěže final contests

SENIOR HANDLING
rozhodčí judge Vladimíra Tichá CZ
Této soutěže se znovu zúčastnila také naše Martina a to opravdu velmi úspěšně, protože se stala Nejlepším dospělým vystavovatelem tohoto dne.Na 2.místě pan Patrik Panýrek, na 3.místě pan Kratochvíl.


BIS junior
rozhodčí judge Pavlíková Ludmila CZ


Pár psů couple dog
rozhodčí judge M.Kozber Poland


FCI skupina II. FCI group II
rozhodčí judge Otakar Vondrouš CZ


FCI skupina V. FCI group V
rozhodčí judge Mgr.Božena OvesnáCZ


FCI skupina IX. FCI groupIX
rozhodčí judge Ing.Leoš Jančík CZFCI neuznaná a národní plemena
rozhodčí judge Ing.Jaromír Dostál DrSc CZ

-----------

rozhodčí judge
Libuše Ubrová CZ

 


rozhodčí judge Dagmar Poláková CZ

Jája