7.6.2008 Národní speciální výstava 1.FCI skupiny ( mimo německých ovčáků) WROCLAW, Polsko
7th June 2008 National speciality show for I FCI Group ( all herding breed winout German shepherd) WROCLAW, Poland

všechny naše fotografie z této výstavy najdete ZDE all our photos from this show are HERE

O této výstavě jsme se dozvěděli od kamarádky Jadwigy v Jelení Goře. Jedná se o v Polsku takzvanou Krajowou výstavu, což je něco, jako v Čechách výstava národní, pro všechna plemena 1.FCI skupiny kromě Německých ovčáků. V propozicích bylo lákavé jméno rozhodčí z Litvy a tak jsme sestavili náš show -team pro tento výlet a bylo rozhodnuto:-) Přihlášky se daly snadno zaslat emailem ještě 14dní před výstavou, vstupní list přišel rovněž emailem týden předem.
V sobotu v noci jsme já, máma a Toník spolu se Skyppy a Rockem vyjeli směr Praha, kde se k nám přidal Martin s Drakem a Korálem a Vlastička s Dráčou. Má představa o spánku seceny pro vítěze závěrečných soutěží rozplynula, neboť jsme stále povídali a povídali o všem možném i nemožném;-))) po čtyř hodinách jízdy jsme přesně v 8hodin ráno zastavili u místního cvičáku, který jsme našli bez sebemenších problémů díky navigaci od Martina, kterou jsme ale nejdříve s velkými problémy nastavovali... V klidu jsme nanosili naše věci ke kruhu, postavili pohodička u nás pod stanemstan proti slunci (nebo dešti - o počasí se u nás diskutovalo velmi často...!), zaplatili výstavní poplatek, vyzvedli si katalog a čísla a vyvenčili psíčky. Před námi bylo téměř 40 psů a tak jsme měli hodně času na přípravu. Výstava byla skvěle zorganizovaná, překvapilo nás psaní posudků na notebookách a jejich tisk po posouzení v kruhu, čisté toalety a stánek s jídlem, kde se dalo platit i v eurech! Celé dopoledne jsme odpočívali my i pejsci, ještě se každý vyvenčil a tady nastalv našem kruhu první problém... Koral si před pár dny na zahradě poranil zadní tlapky, kdy si sedřel bříška na obou zadních tlapkách zřejmě o beton, jak dováděl! Při venčení na pichlavé trávě začal pokulhávat:-( a Martin si pohrával s myšlenkou ho vůbec nevystavit. Nakonec Kory do kruhu nastoupil, ale bohužel kulhání neustávalo, takže si odnesl krásný posudek, ale bohužel bez ocenění. Druhý Martinův pes Drak si zde odbyl svou výstavní premiéru ve třídě dorostu, kde získal rovněž super posudek a známku Velmi nadějný 1 a později porazil svou ségru Dráču o Nejlepší štěně plemene, takže start více než raketový!!!:-) Na své první výstavě byl moc šikovný, narozdíl od sestřičky Dráči, která když měla na výstavě i paničku Vlastičku, tak zlobila mnohem víc, než na své první výstavě ve Vídni!:-)
Všichni naši pejsci si odnesli pěkné posudky a krásná ocenění! Spot a Skyppy jsou nyní jen krůček k dokončení Polského junior šampiona! Rock jel víceméně jen tak, Polského šampiona má již dávno a tak se jel ukázat. To se mu povedlo více než skvěle, protože v závěrečných soutěžích získal od rozhodčí Livie Vaitevičiene z Litvy titul BIS v konkurenci 25 nádherných psů! Rock - BISAle to trochu předbíhám, protože před závěrečnými soutěžemi jsme měli ještě více než hodinu čas, protože v ostatních kruzích se ještě posuzovalo, takže jsme podřimovali ve stínu mohutných stromů:-) Obloha se ale začala nebezpečně zatahovat a vypadalo to, že se máma dočká deště, který avizovala už ráno... naštěstí jsme vše zvládli za sucha, jen pod zataženou oblohou. Pak ještě probíhala ukázka dogfrisbee a pasení, které probíhalo vlastně celý den souběžně s výstavou, protože v sobotu bylo možné složit zkoušku vloh pasení. Závěrečné soutěže začínaly až po 16hodině soutěží pro štěňata, pak pro dorosty - tady se předvedli Drak a Dráča, ale zůstali u rozhodčího Igora Zizevskise z Litvy bez povšimnutí, stejně jako v následující soutěží o nejlepšího mladého výstavy Spot u téhož rozhodčího. Pan rozhodčí asi australáčkům nehoví:-) pak následovala soutěž veteránů, kde zvítězil překrásný 10let starý pes plemene bearded kolie! Pak už nastoupili všichni jedinci s titulem BOB do soutěže o nejlepšího psa výstavy a tento titul si odnesl jak už jsem psala náš Rock!!! Následovalo ještě nezbytné focení a cesta domů. Tu jsem celým Polskem prospala a doháněla tak spánkový deficit:-) ale v Čechách mě vzbudila zastávka na jídlo a zbytek cesty už jsme zase jen povídali a povídali:-))) Děkuji všem za prima den a těším se na další shledání!!!

AUSTRALSKÝ OVČÁK Australian shepherd
rozhdodčí judge Anna Kochan PL + Livia Vaitevičiene LV, přihlášeno entry  7 jedinců

Psi Males
Třída dorostu puppy class

Velmi nadějný 1, Nejlepší štěně v rase Very promising 1, Puppy BOB
DRAGON Bohemia Acro

-----------
Třída mladých Young class

Výborný  1, Zw.Ml. (CAJC), Nejlepší mladý v rase Excelletn 1, Junior winner, Junior BOB
Jch.Prosto Chudo KNICK-KNACK ACRO ALKE
(MultiCh.Sunshine Shanti Shallow Rivers + MultiCh.Shallow Rivers Wacahkos Ana Cree)

-------------
Mezitřída Intermediall class

Neoceněn Not judged
Prosto Chudo KORAL FALLCAT ACRO
(MultiCh.Sunshine Shanti Shallow Rivers + MultiCh.Shallow Rivers Wacahkos Ana Cree)

-----------
Třída šampionů Champion class

Výborný 1, CWC, Nejlepší pes v rase, BOB a BIS!!!!! Ex.1, CAC, Best male, BOB, BIS!!!!!
MultiCh.Sunshine SHANTI SHALLOW RIVERS

---------------------------------
Feny Females
Třída dorostu puppy class

Velmi nadějný 1 Very promising 1
DRAGONLANCE Bohemia Acro

-----------
Třída mladých Young class

Výborný  1, Zw.Ml. (CAJC), Nejlepší fena BOS Excelletn 1, Junior winner, Best female BOS
Jch.Prosto Chudo KEEP SECRET ACRO
(MultiCh.Sunshine Shanti Shallow Rivers + MultiCh.Shallow Rivers Wacahkos Ana Cree)

-----
Výborná 2 Excellent 2
ELEGANCE LADY od Diamantové řeky
---------------------------------
Nejlepší dorost plemene Puppy BOB

---------------------------------
Nejlepší dorost plemene Junior BOB

---------------------------------
BOB


Závěrečné soutěže

BIS štěně BIS baby

---------------------------------
BIS dorost BIS puppy

Zde se předvedli naši dva Draci:-)
---------------------------------
BIS mladý BIS junior

Zde se předvedl Spotík, ale nejlepší pohyb mu byl k ničemu, pan rozhodčí si ho nevšiml
---------------------------------
BIS veterán BIS veteran

---------------------------------


všechny naše fotografie z této výstavy najdete ZDE all our photos from this show are HERE

úspěchy našich přátel nejen z této výstavy najdete na  www.pibaro.comwww.tender-flash.com , www.nahaci.cz,  www.bohemiaalke.com,  www.great-lady.com, www.srdcove-eso.wz.cz,   www.stafordi.com, www.toklaramas.com, www.fallcat.eu, www.klucishih-tzu.com, www.provocativo.net