9.+10.5.2009 SpringDuoDanube Bratislava 9th + 10th May 2009 SpringDuoDanube Bratislava


FOTOGALERIE 9.5.2009 PHOTOGALLERY     +     FOTOGALERIE 10.5.2009 PHOTOGALLERY

Přes 1500 přihlášených psů a fen na každý z výstavních dnů! Vystavovatelé z Čech, Slovenska, Polska, Německa, Itálie, Rakouska, Maďarska, Lucemburska, Holandska, Belgie, Dánska, Litvy, Lotyšska a Ruska! Rozhodčí ze Slovenska, Rakouska, Čech, Slovinska, Ruska, Litvy, Dánska, Maďarska, Bulharska a Polska! Výstavy s velkou zahraniční konkurencí v podobě krásných psů vedených profesionálními handlery!
Naše čtyřnohá sestava se skládala ze Sama, Terrinky, Skippy, Korálka a Emči. V pátek se konala
klubová výstava v Mladé Boleslavi,
z níž se s námi domů vrátil Emil a my vykoupali Sama, Terri a Skippy. Když jsme v sobotu v noci vyjížděli ze Zhoře, netušili jsme, jak moc úspěšní naši psojíci budou... reportáž z celého víkendu naleznete také na stránkách Martina - www.fallcat.net.

Sobota 9.5.2009 Saturday

FOTOGALERIE 9.5.2009 PHOTOGALLERY

Emil a rozhodčí Tibor GellénPrvní z DuoCACIB, pro Slovensko letos nominační výstava na Cruft 2010! Náš příjezd na výstaviště krátce po sedmé ráno byl přesně naplánovaný. Klasické venčení pejsků a příprava australáčků do kurhu. Rozhodčí Tibor Gellén byl pro mě velkou neznámou. Posuzoval poměrně rychle, přestože diktoval dlouhé a podrobné posudky! Emil se líbil a získal první slovenský CAJC, stejně jako chvíli na to si odnesl Korál první slovenský CAC:-) Chipa pan rozhodčí znal již z dřívějška (odnesl si od něj na jiné výstavě BOB!) a líbil se i dnes - CAC a CACIB pro Chipa a tím i dokončen Slovenský Grand šampion!!! Jedinou fenou byla Skippy, protože mladá fena nedorazila.souboj o BOB Skippy si odnesla také krásný posudek a rovněž CAC a CACIB a dokončila tím Slovenského šampiona!!!:-))))))) o BOB ji vzal Martin, ale po dvou kolečkách jim rozhodčí poděkoval a dál se rozmýšlel jen nad Emilem a Chipem. Po srovnání v pohybu tam a zpět zadal BOB Emilovi, který tak vrátil Chipíkovi páteční porážku z klubovky:-) nezbytné focení a přesun k naháčkům... ty posuzovala rozhodčí z Bulharska. Terri se jí líbila, ale prohrála na zubní kámen!!! ano to bylo pro rozhodčí podstatnější než třeba rovná hřbetní linie, lepší pohyb a úhlení... rozhodně jsem nezastírala rozladění, protože "kamarádka", s jejíž fenou Terri prohrála se do třídy šampionů dohlásila úmyslně až po té, co ode mě vyzvěděla, v jaké třídě jsme!:-( rozhodně to není pro Terrinku poslední výstava na Slovensku a pro mě jeSam s rozhodčí Ing.Alenou Košťálovou podstatnější, že mám lepší fenu:-) Rižikova dcera Charlotte byla velmi úspěšná, získala CAJC a dokončila Slovenského junior šampiona!
Sam - čerství INTERCHAMPION!My už jsme byli i s pejsky kompletně přestěhovaní ke kruhu šicunek, kde jsme si s přáteli užívali prima zábavu spojenou s malým piknikem:-) šicky byly v kruhu úplně poslední a jejich posouzení přišlo na řadu až ve 14hodin! Pořadatelé připravili pro mnohá plemena změnu v rozhodčích oproti propozicím, ale u šicunek jen otočili výstavní dny... takže sobotu, kdy se na Ing.Jančíka přihlásilo méně psů než na druhý den, posuzovala Ing.Koštálová. Ta svým obvyklým milým způsobem posoudila všech 10 psů velice rychle, takže zbyl čas i na fotografie. Já jsem tajně doufala v CACIB pro Samíka, který opravdu získal a stal se tak ve 28měsících INTERŠAMPIONEM!!!!!!!!! V nic víc jsem si nedovolila doufat, tak mě BOB pro Samíka moc překvapil a komentář paní rozhodčí moc potěšil! Rychlý přesun k závěrečným soutěžím, které ale nakonec začínaly s půlhodinovým zpožděním.
Emil v FCI 1 - vzorný postoj               
Samík odpočíval učesaný na stole a já připravila také Emila. V přípravném kruhu si ho dánský rozhodčí jako jednoho z mála prohlížel, takže jsem doufala alespoň v užší výběr:-) jednoznačným favoritem byl krásný bobtail vedený maďarským profesionálním handlerem, který také zvítězil. Byla jsem moc ráda, že se moje domněnka potvrdila a Emil se dánskému rozhodčímu opravdu líbil. Ve velké konkurenci 25 krásných psů jej umístil na 3.místo!!! za československého vlčáka, který měl v publiku mohutnou podporu, a již zmiňovaného bobtaila. Obrovská radost a nutné fotografie na památku:-) pak už jen doladit Samíka a vrhnout se do další velké konkurence krásných psů (FCI 1 a 9 byly nejvíce zastoupené!). Samík také obstál! Svou krásnou srstí upoutal pozornost rozhodčího ze Slovinska již v přípravném kruhu a když se pak v kruhu finálovém Sam rozběhl, pevně jsem věřila, že nás užší výběr nemine... rozhodčí nás opravdu vybral mezi nejlepších 6!:-) Následoval pohyb tam a zpět každého finalisty zvlášť a pak výběr tří nejlepších...Samík skončil na krásném druhém místě za pěkným papilonem z Rakouska! Samíka, jakožto čerstvého Interšampiona jsme ještě museli vyfotit:-) pak už jen zabalit saky a paky a vyrazit o pár kilometrů do "královské residence",kde jsme byli ubytovaní. BEST IN SHOW vyhrál Bassethound, ale verdikt jsme slyšeli pouze z mikrofonu, protože jsme bylizaneprázdněni balením věcí a skládání do autíčka.
Krátce po sedmé večer, po dvanácti hodinách strávených na výstavě, jsme parkovali v Homolově ulici, před "královskou residencí":-). Ubytování nám poskytla Martinova skvělá prateta Anička. Čekala na nás skvělá večeře o několika chodech, příjemné povídání a dokonalý spánek:-) ještě předtím jsme ale nakrmili a vyvenčili pejsky, kteří již také toužili po zaslouženém odpočinku. Moc moc moc děkujeme Aničce poskytnutý přístřešek a už teď se moc těšíme na příště!!!

Neděle 10.5.2009 Sunday

FOTOGALERIE 10.5.2009 PHOTOGALLERY

Na výstavu jsme dorazili před půl osmou a vše nastěhovali do haly. Tentokrát jen na jedno místo, protože kruh pro australáčky a šicky byl u sebe. Australáci šli na řadu jako první, pak australáčci o BOBšicunky a na závěr ještě Terrinka. Vše se v pohodě stihlo a my měli opět čas na skvělou čerstvou kávičku, kterou jsme zase rádi uvařili i našim přátelům, tentokrát jsme k ní nabízeli i domácí koláček a preclíčky od Aničky:-) Australáky posuzoval dánský rozhodčí, který den předtím umístil Emila na BIG... Emil, přestože měl za sebou již třetí výstavu po sobě (pátek, sobota i neděle!) se choval vzorně! Odnesl si tak i další CAJC:-) Korálek  přidal k CACIBu z Českých Budějovic také slovenského CACIBa a protože mladá polská fena dostala VD 1, o BOB se utkali jen naši kluci. Skippy byla přihlášena stejně jako Chip pouze na sobotu. BOB po pár srovnání v pohybu získalCh.Zholesk Angel Stars Acro Emil.
SamííííkMy měli spoustu času na připravení Samíka a Bamboo, takže oba kluci vypadali moc pěkně. Bamboo byl ve třídě sám, odnesl si druhý slovenský CAJC a tím splnil podmínky pro klubového junior šampiona:-) Samík byl v šampionech rovněž sám a ziskem 4.CACe si dokončil Slovenského šampiona! Samíkova bilance na Slovensku není vůbec špatná - začal si šampiona ziskem CAC a CACIB loni v Nitře, pokračoval ziskem všech titulů až po ten nejvyšší BIS v Trenčíně, BOB a r.BIG si odnesl v Bratislavě v sobotu a v neděli opět (jako naCh.Baltica z Teramonu začátků) CAC a CACIB:-) Na začátků i na konci Slovenského šampiona ho porazila o BOB veteránka, pokaždé ale jiná:-))))))))))))) Samík ale působením na Slovensku nekončí:-) Ještě se tam letos minimálně dvakrát podíváme:-)))) Nakonec šla na řadu Terrinka. Po sobotní prohře za zubní kámen jsem byla připravená na vše... ale to, že Terri prohraje na něco, co je její velkou předností, byla opět síla. Rozhodčí mi řekl, že je Terri krásná fena, v pohybu lepší než konkurentka, ale přál by jí širší hlavu v lících!!!!!!!!!!!!!!! Nad tímto výrokem mi zůstává rozum stát...  Naháčovi, který má mít podle standardu ušlechtilou hlavu s úzkou mordou!!! Nicméně Terrinka se na Slovensko také vrátí, protože s výstavami zdaleka nekončí:-) navíc mi to náladu nezkazilo, protože úspěchy ostatních pejsků to Kory v Junior handlingu  při výměně  s Terkou Šubertovou1000x převýšily a to jsem stále nevěděla, co přijde...
Ve volné chvilce jsme se s Martinem najedli a nakrmili pejsky, pro které tento výstavní den skončil. Korálek ještě bojoval s mladou vystavovatelkou Šárkou v junior handlingu. Šlo jim to skvěle, dostali se do finále! Kory ochotně spolupracoval nejen se Šárkou, ale i s dalšími dvěma mladými vystavovatelkami, které ho dostaly na výměnu. V závěrečném kruhu se Korálek choval jako profík a levou zadní uběhal i greyhounda:-) Vyběhali si tak se Šárkou krásné druhé místo:-)))))
Junior handlingJunior handlingJunior handling                Emil na BIS Junior
Po venčení a úpravě Emílka jsem s ním šla bojovat do soutěže BIS junior pes. Tam se sešla konkurence cca 60 mladých psů! Emil krásně stál i běhal a dostal se tak do užšího výběru asi veterán Ričín10psů. Pak se ještě jednou předvedl v pohybu a to mu vyneslo krásné třetí místo v této ohromné konkurenci! Rozhodla o tom rozhodčí doktorka Ridarčíková, které moc děkujeme! V zápětí na to jsem kamarádce Monice, která si poranila koleno, pomohla v závěru vystavit jejího tempramentního veterána - dalmatina Ričího, se kterým jsme sehraná dvojka. Ričína výstavy opravdu baví a se stále vrtícím ocáskem se dostal mezi 5 nejlepších veteránů!:-) Hned na to jsem Ričína vyměnila za Emílka a spěchala do přípravného kruhu na FCI 1. Tam přišla i sympatická rozhodčí z Litvy, která se dlouho dívala do Emílkovo modrých očí:-) Emil nezklamal a ve svých 13měsících se i po tak náročné zkoušce, jakou tento víkend byl, předvedl krásně. Tajně jsem doufala, že mezi tři nejlepší by se vejít mohl, i když konkurence byla opět velká! Rozhodčí oznámila svoje rozhodnutí panu Kanásovi... ten když začal vyhlašovat "třetí místo československý vlčák", říkala jsem si, že když teď nebude Emil druhý, už se tam nevejdeme... "druhé místo bobtail" a moje naděje uhasly a Emílka jsem moc pochválila za to, jak byl šikovný...když v tom "vítězem se stává australský ovčák"! Velké překvapení a obrovská radost!!! Rozhodčí Emila moc chválila a byla překvapená jeho nízkým věkem. Říkala, že je to pes s velkou budoucností! Měli jsme velkou radost...nepopsatelnou:-))))) Hned jsme dali Emila odpočívat do klece, aby měl ještě sílu na BEST IN SHOW...
FCI 1obrovská radost
Naši radost jsme sdíleli s přáteli, kteří se rozhodli, že nám budou fandit až do konce... holkám Krejzkovým tak moooc díky za upřímné gratulace i podporu! Krásných konkurentů do soutěže o Vítěze výstavy přibývalo - krásný skotský teriér, nádherný husky, obrovský a pěkně se pohybující ridgeback, stále veselý labrador, který se stal i vítězem BIS junior pes, papilon, který jako jediný vyhrál skupinu oba dva dny, a v neposlední řadě také afgán, vedený zkušenou handlerkou Petrou Vojtekovou. Soutěž BIS měl posuzovat prezident SKJ, Ing.Štefan Štefík. Mnoho lidí nám fandilo, ale všem jsem říkala, že musíme být realisti, že tohle nemůže vyjít... S Emilem jsme do toho dali vše, přeci nic se nesmí předem vzdávat! Emil stál jako panenka, krásně běhal - a že nás pan Štefík prověřil hned několikrát!, a já byla z jeho výkonu moc spokojená! Svůj verdikt oznámil komentátorovi, ale nás hodlal ještě chvíli napínat. Všem vítězům pogratuloval a plemena rozdělil na velká a malá a každá skupinka zvlášť udělala poslední finálové kolečko. Pak si vzal pohár a čekal na to, až pan Kanás oznámí, kdo vyhrál druhou z dvoudenních CACIBových výstav... "vítězem dnešní výstavy se stává AUSTRALSKÝ OVČÁK!!!!!!!!!!!!" nevěřila jsem vlastním uším... po pár vteřinách, které jsem potřebovala na vzpamatování se, jsme s Emčou oběhli čestné kolečko a převzala jsem z rukou pana Štefíka krásný obrovský pohár! Ještě štěstí, že je Martin neskutečně pohotový a vše natočil na video:-) Následovalo další focení a spousta gratulací od rozhodčích, známých i kamarádů. Všem moc děkuji za další nezapomenutelný víkend!!!

BEST IN SHOW Bratislava 10.5.2009 nástup vítězů BEST IN SHOW Bratislava 10.5.2009 vítěz A Eminnem New Acro "EMIL"
   

Emil posuzován panem Ing.ŠtefíkemEmča v pohybuvysmátý Emil

Australský ovčák Australian Shepherd

Třída class Jméno psa Name of dog 9.5.2009 Judge rozhodčí - Tibor Gellén H 10.5.2009 Judge rozhodčí Hans Erick Pedersen DK
P-mladých
 
M-young
A EMINNEM New Acro
 
Výborný 1, CAJC, kvalifikace na Cruft 2010, BOB, BIG 3 / Exc,1, Junior winner, Cruft´s qualification 2010, BOB, BIG 3
Výborný 1, CAJC, BOB,
BIS Junior 3, BIG, BEST IN SHOW
 / Exc,1, Junior winner, BOB,
BIS Junior 3, BIG, BEST IN SHOW
P-otevřená
 
M-open
Prosto Chudo KORAL FALLCAT ACRO V1, CAC, res.CACIB / Excellent 1, CAC, res.CACIB
V1, CAC, CACIB / Excellent 1, CAC, CACIB
P-šampionů
 
M-champion

Ich.MultiCh.BEST FOR GREAT LADY Bohemia Acro

V1, CAC, CACIB
 + kvalifikace na Cruft 2010
NOVÝ SLOVENSKÝ GRAND ŠAMP.  
/ Excellent 1, CAC, CACIB+ Cruft´s qualification 2010
NEW SLOVAK GRAND CHAMPION
X X X
F-mladých
 
F-young

AUSSIE JAGA Paracortus

X X X Velmi dobrá 1 / Very good 1
F-otevřená
 
F-open
Ch.Prosto Chudo KEEP SECRET ACRO V1, CAC, CACIB +
kvalifikace na Cruft 2010
NOVÝ SLOVENSKÝ ŠAMPION  
/ Excellent 1, CAC, CACIB+ Cruft´s qualification 2010
NEW SLOVAK CHAMPION
X X X

Shih-tzu

Třída class Jméno psa Name of dog 9.5.2009 Judge rozhodčí - Tibor Gellén H 10.5.2009 Judge rozhodčí Hans Erick Pedersen DK
P-štěně
 
M-baby
ShowCase OTERO CHO OYU Velmi nadějná 1 / Very promissing 1
Velmi nadějná 1 / Very promissing 1
P-čestná
 
M-honour
Ch.JERON Atrei Výborný / Výborný
X X X
P-mladých
 
M-young
BAMBOO z Ivafre Výborný 1, CAJC, kvalifikace na Cruft 2010 / Exc,1, Junior winner, Cruft´s qualification 2010
Výborný 1, CAJC +
 nový klubový junior šampion/
 Exc,1, Junior winner +
 new Club junior Champion
Solaris Avis MAGIC MOMENT Výborný 2 / Výborný 2
X X X
P-mezitřída
 
M-intermedial
ONE THE BEST Iveko-Dog X X X Výborný 2, res.CAC / Výborný 2, res.CAC
DANISH PRINCE Roy´s Sun X X X V1, CAC, res.CACIB / Excellent 1, CAC, res.CACIB
P-otevřená
 
M-open
I WANT CANDY Premium Bohemia X X X V1, CAC a nový Slovenský šampion / Excellent 1, CAC + new Slovak Champion
GARIBALDI-GUCCI Letibo V1, CAC, res.CACIB / Excellent 1, CAC, res.CACIB
Výborný 2, res.CAC / Výborný 2, res.CAC
P-šampionů
 
M-champion

MultiCh.Saffron Sherhy O.K.STARS ACRO

V1, CAC, CACIB
 + kvalifikace na Cruft, BOB, res.BIG
I N T E R Š A M P I O N
 
/ Excellent 1, CAC, CACIB+ Cruft´s qualification, BOB, res.BIG
I N T E R CH A M P I O N
V1, CAC, CACIB
SLOVENSKÝ ŠAMPION /

Excellent 1, CAC, CACIB
NEW SLOVAK CHAMPION
P-veteránů
 
P-veteran

SOCRATES Paprsek Tibetu

X X X V1, Nejlepší veterán  / Excellent 1, Best Veteran
F-mladých
 
F-young

 

ATHENA z Tibetskej Říše

Výborný 1, CAJC kvalifikace na Cruft 2010 Exc,1, Junior winner, Cruft´s qualification 2010
X X X

Lin-Pearl´s UNBREKABLE HEART

Výborný 2 / Výborný 2
Velmi dobrá 2 / Very good 2

BAJLA J. Jantar Moravy

X X X Výborný 1, CAJC, Slovenský junior šampion Exc,1, Junior winner, Slovak Junior Champion
F-šampionů
 
F-champion
CHO OYU Čo Oju V1, CAC, CACIB +
kvalifikace na Cruft 2010 /
Excellent 1, CAC, CACIB+ Cruft´s qualification 2010
V1, CAC, CACIB / Excellent 1, CAC, CACIB
F-veteránů
 
F-veteran
AGAPÉ Čo Oju V1, Nejlepší veterán  / Excellent 1, Best Veteran
V1, Nejlepší veterán, BOB, BIS Veterán  / Excellent 1, Best Veteran, BOB, BIS Veteran

FOTOGALERIE 9.5.2009 PHOTOGALLERY     +     FOTOGALERIE 10.5.2009 PHOTOGALLERY

Úspěchy našich přátel nejen z této výstavy najdete na  www.fallcat.net, www.pibaro.comwww.tender-flash.com, www.kazari-acd.com, www.nahaci.cz, www.of-darkness.com, www.toklaramas.com, www.klucishih-tzu.com, www.provocativo.net, www.zkrajemlh.wz.cz, www.jantarmoravy.cz, www.beagle-tergy.cz, www.great-lady.com, www.beagle.cz, www.srdcove-eso.websnadno.cz, www.sylvadog.wbs.cz