14.7.2007 Mezinárodní výstava ORADEA, Rumunsko
14th June 2007 Int.show ORADEA, Rumania
 

...aneb poprvé v Rumunsku

Nápad vyrazit na výstavu do pro nás zatím neznámé země Rumunska mi vnukla Klára. Byl to náš již druhý společný výlet (první byl letos do Luxembourgu). Souhlasila jsem, protože tato výstava měla možnost získat šampionát Rumunska ziskem CACIBa! Tak jsem TÝDEN před výstavou emailem přihlásila naše chlupáče a v pátek večer vyrazila ke Kláře. Naložila jsem svých 7psů k jejím 9 a vyrazily jsme. V Maďarsku jsme naložili našeho "bodyguarda" Thomase a v noci dorazili do hotelu v malém městečku za Maďarsko-Rumunskými hranicemi - Oradea. Po krátkém spánku jsme ráno vyrazili hledat "výstaviště", tedy lépe řečeno místo konání výstavy. Zabralo nám to více než hodinu, protože recepční z hotelu nás navedl úúúplně jiným směrem. Po několika telefonátech a pomoci Kláry i Thomase rodiny jsme našli to, co jsme hledali. Malý plácek mezi hradbami místního hradu, zaparkovali jsme ve stínu mohutných stromů, ale téměř všechny výstavní kruhy byly na slunci. Vystála jsem frontu na zaplacení a pustila se do přípravy psojíků. Klec s Aussíky jsme dotáhla přes celý areál k jejich kruhu, tam je zaparkovala a vrátila se upravit šicuny. Ty jsem učesané nechala na stole u auta, kde byl stín, protože jejich kruh byl poměrně nedaleko. Po chvíli šli na řadu AUO. Bylo to opravdu náročné, protože jsme šla téměř ze třídy do třídy. Pan rozhodčí byl velice milý a s úsměvem na mě vždy čekal. Naši pejsci se mu líbili, nadiktoval jim pěkný posudek v angličtině,ale překladatelka ho bohužel (pro nás) překládala do rumunštiny. Ocenil u všech velice pěkný pohyb,ale o vyšších titulech rozhodla známější tvář na konci vodítka. Jinak si to totiž nedokážu vysvětlit, protože naši psi se s Aristocratem utkali již letos v Nitře a s přehledem ho porazili, především díky jeho nevyrovnané povaze. Pan rozhodčí jeho vítězství  zdůvodnil tím, že je více kompaktní než Rock a později porazil Soonera z důvodu lepší horní linie... Také s Casablancou  jsme se potkali již vícekrát, naposledy na EV v Zagrebu, kde si odnesla výbornou, no a v Oradee dostala po dlouhém a nijak nekomentovaném boji CACIB a o titul BOB nenastoupila, takže ho sám proti sobě vyhrál Aristocrat. Bohužel fotografie nemám, protože především z počátku bylo naše vystavování dost hektické, neboť jsme vystavovali dohromady 14psů 9plemen!!! Naše pejsky určitě dobře znáte:-) a druhé dva konkurenty v plemeni AUO si můžete připomenout z MVP Nitra a EV Zagreb.  Bohužel plemeno šicu nastupovalo v době, kdy já jsme ještě vystavovala Aussíky. Takže děkuji Kláře i Thomasovi za pomoc při předvádění:-))))) Překvapením pro mě byl BOB pro Parisku, protože se o tento titul utkala s pěkným  hairless psem Humpherey Bogar de Gabritho, který získal CACIB. Do IX.skupiny jsem s ní pak nenastoupila, dala jsem přednost Tailorovi a vyplatilo se... ale to předbíhám:-)))

AUSTRALSKÝ OVČÁK Australian shepherd
rozhdodčí judge Paroczi Pal, H

Psi Males
Třída otevřená  Open class

Výborný 1, CAC, res.CACIB Ex.1, CAC, res.CACIB
MultiCh.Sunshine SOONER OR LATER

---------
Třída šampionů  Champion class

Výborný 1, CAC, CACIB, BOB  Ex.1, CAC, CACIB, BOB
Ch. Silver Dream Aussie´s ARISTOCRAT
----
Výborný 1, res. CAC  Ex.1, res. CAC
MultiCh.Sunshine SHANTI SHALLOW RIVERS
-------------
Feny Females
Mezitřída Intermedial class

Výborná 1, CAC  Ex.1, CAC
Ch.ANAIS ANAIS Bohemia Acro
-------------
Třída otevřená  Open class

Výborný 1, CAC, CACIB Ex.1, CAC,CACIB
Silver Dream Aussie´s CASABLANCA
---------------
Třída šampionů  Champion class

Výborný 1, CAC, res.CACIB  Ex.1, CAC, res. CACIB
MultiCh.Shallow River´s WAHE HULI TEPA ACRO
-------------------
o CACIB
Shih-tzu Shih-tzu
rozdhodčí judge Erdose Balog Zsuzsanna, H

Bohužel se mi nepodařilo získat výsledky všech jedinců:-(

Psi Males
Třída šampionů  Champion  class

Výborný 1, CAC,CACIB, BOB šampion Rumunska, BIG 1 + BIS 3!!!!!!!!  Ex.1,CAC, CACIB, BOB champion Rumania, BIG 1 + BIS 3!!!!!!!!
Ich.Winterholme THAT BRODWAY MAN

---------------------------
Feny Females
Třída šampionů  Champion  class

Výborný 1, CAC,CACIB, šampion Rumunska, dokončen Interšampion!!!!!!!!  Ex.1,CAC, CACIB,  champion Rumania, finished Interchampion!!!!!!!!
MultiCh.VANILLA ICE Bohemia AcroČínský chocholatý pes se srstí  Chinese Crested dog powder puff
rozdhodčí judge Erdose Balog Zsuzsanna, H

Feny Females
Třída šampionů  Champion  class

Výborný 1, CAC,CACIB, BOB šampion Rumunska!!!!!!!!  Ex.1,CAC, CACIB, BOB champion Rumania!!!!!!!
MultiCh. JURAJA z Haliparku
------------------------------
Před závěrečnými soutěžemi jsem naše modré aussíky přihlásila do párů. Soutěž posuzoval pan Corna Luigi z Itálie. Nastoupilo 7párů a my skončili na 2.místě:-) a porazili nás černí malí kníračové. Překvapením pro nás bylo, že na závěrečných soutěžích se ve všech soutěžích určovala jen dvě místa! Pouze na Best in Show byli vybráni 3nejlepší jedinci a já s Tailorkem jsme byli mezi nimi:-) konkurence byla veliká, nejen v pěkných psech, ale především v handlerech... Tuto soutěž posuzoval pan Petru Muntean z Rumunska, čímž jsem si myslela, že se naše šance ještě snižují.... opak byl pravdou!!!!! 1.místo si odnesl nejznámější maďarský handler s mladým Novofoundlanďanem, 2.skončil místní Rumunský ovčák a 3. MY!!!!!!!!!!!!!!:-)))))))))))))
 Tomu ale předcházelo prvenství v IX.skupině, kterou posuzovala paní Balog. Nastoupilo téměř 20jedinců, paní rozhodčí vybrala 4do užšího výběru - Shih-tzu a Papilon z Čech, maďarský Maltézský psík, který získal BIG na loňském Šampionu šampionů ve své zemi a Buldoček, který rok předtím získal na stejné výstavě šampionů dokonce BIS!!!!! Všichni UP and DOWN a čekání na verdikt... 2.místo Maltézský psík s nádhernou srstí i pohybem, který u tohoto plemene v našich krajích moc často nevidíme. To už jsem si říkala, že dva "chlupatí" na stupních stát nebudou, a navíc Buldoček... 1.místo Shih-tzu:-)))))))))))))))) jaké bylo moje překvapení i radost:-)))))))))))))))
Jediné foto, které mám je ze soutěže BIG a BIS:-)))
BIGBIG BIS - Thomas a Rachele, já a TailorNejprve prohlídka na stole......pak UP and DOWN a jedno koloBIS 3.místo:-)))))))))

Další výsledky naší výpravy naleznete na www.toklaramas.com.

O tomto víkendu bojoval na dalších dvou výstavách v maďarském DEBRECENU a slovenských KOŠICÍCH náš odchov BEST FOR GREAT LADY Bohemia Acro"Chip". Ve třídě mladých se předtím předváděl jen 3x! Poprvé v 9měsíchích v Brně, kde získal CAJC a res.BIS junior. Dále pak 2x v Polsku a získal 2x CAJC a 2x nejlepší junior v rase. Ve svém úspěchu nadále pokračoval i v Debrecenu a Košicích. Získal na obou výstavách opět CAJC a Nejlepší junior v rase!!! Nyní ve svých 10měsíchích je čekatelem junior šampiona ve 4zemích!!!!! Další výsledky z těchto dvou výstav na www.greatlady.wz.cz. Děkujeme Míše i Lence za skvělou prezentaci a péči, kterou všem psojíkům věnujete!:-)

Www Myspace Layouts ComWww Myspace Layouts ComWww Myspace Layouts ComWww Myspace Layouts ComWww Myspace Layouts ComWww Myspace Layouts ComWww Myspace Layouts Com